Foto: Unsplash/ X- @visegrad24

Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Aktualizácia o 14:45 – Hasiči už podľa dostupných informácií dostali požiar pod kontrolu. Predstaviteľ regionálnych hasičov Stéphane Gouezec povedal, že zdroj požiaru lokalizovali a pracujú na tom, aby nezostali žiadne ohniská.

Pôvodný článok – Vo veži gotickej katedrály v meste Rouen na severe Francúzska vypukol počas renovačných prác vo štvrtok požiar, oznámil starosta mesta Nicolas Mayer-Rossignol. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

Z veže stúpa dym

Príčina požiaru zatiaľ nie je známa, uviedol Mayer-Rossignol. K príspevku zverejnil aj fotografiu, na ktorej vidieť dym stúpajúci z veže, okolo ktorej je rozložené lešenie zakryté plachtou. Obdobné zábery odvysielala aj francúzska televízia BFM, ktorá tiež zachytila ľudí stojacich na ulici, ako sa so zdesením prizerajú požiaru. Scény podľa agentúry Reuters pripomínajú požiar Katedrály Notre-Dame v Paríži z roku 2019. Aj parížsku katedrálu v čase vypuknutia požiaru renovovali.

Miestne úrady a predstavitelia uviedli, že katedrála sa evakuuje a na mieste už zasahujú záchranné zložky. Okolo historickej budovy bol rozložený bezpečnostný kordón. Miestna prefektúra uviedla, že v dôsledku požiaru zatiaľ neboli hlásené nijaké obete ani zranení, pričom rozsah škôd spôsobených požiarom zatiaľ nie je známy.

Katedrála v Rouene je jednou z najkrajších francúzskych katedrál, konštatuje Reuters. Je známa tiež tým, že v 19. storočí ju v cykle niekoľkých obrazov zachytil na maľbe francúzsky impresionista Claude Monet.

Uložiť článok

Najnovšie články