aktuálna správa
Keďže zákaz vychádzania sa končí v najbližšiu nedeľu, od pondelka by začal automaticky platiť COVID automat, preto vláda SR musela rozhodnúť o jeho pozastavení.

Vláda na svojom online rokovaní v piatok schválila pozastavenie COVID automatu do 18. januára vrátane.

COVID automat bude pozastavený do 18. januára

Vyplýva to zo schváleného uznesenia, potvrdila to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. COVID automat pozastavili pôvodne počas zákazu vychádzania. Keďže zákaz od pondelka (10. 1.) nebude platiť, musela vláda opäť rozhodnúť o pozastavení COVID automatu.

„Vláda schválila pozastavenie COVID automatu do 18. januára vrátane. V zmysle uznesenia vlády SR COVID automat bol pozastavený počas zákazu vychádzania. Keďže zákaz vychádzania sa končí v najbližšiu nedeľu, od pondelka by začal automaticky platiť COVID automat, preto vláda SR musela rozhodnúť o jeho pozastavení,“ priblížila Eliášová.

Kabinet piatkovým uznesením konkrétne rozhodol, že sa nebude na rokovanie vlády predkladať aktualizácia mapy okresov podľa aktuálnej rizikovej úrovne na základe vyhodnotenia COVIDU automatu, a ani sa nebude verejnosť raz týždenne informovať o rizikovej úrovni jednotlivých okresov. Do 18. januára tiež hlavný hygienik nebude prijímať opatrenia vzťahujúce sa na obmedzenie prevádzok a hromadných podujatí, ktoré z COVID automatu vyplývajú.

Od pondelka už nebude platiť nočný zákaz vychádzania. V platnosti ostávajú všetky doterajšie opatrenia, ktoré sa týkajú obchodov, prevádzok služieb, hotelových zariadení, lyžiarskych stredísk či cestovania v diaľkových linkách. Núdzový stav a zákaz zhromažďovania nad šesť osôb v platnosti zostávajú.