Reprofoto: YouTube (Tim & Dee TV/Plan Bri Uncut)

Haliey Welch ešte prednedávnom nepoznal nikto, teraz patrí medzi najpopulárnejšie ženy sveta a jej video ste pravdepodobne videli aj vy.

Fenomén sociálnych sietí dokáže poriadne prekvapiť aj v súčasnosti. Často totiž v priebehu niekoľkých hodín môže vytvoriť celebritu prakticky z kohokoľvek, čoho dôkazom je mladá Američanka Haliey Welch, ktorú ale zrejme väčšina z vás bude poznať ako „Hawk Tuah Girl“.

Ešte pred dvoma týždňami nepoznal 23-ročnú ženu zo štátu Tennessee prakticky nikto. Všetko zmenilo virálne video na youtubovom kanáli Tim & Dee TV, ktoré k dnešnému dňu videlo takmer 5 miliónov ľudí. Oveľa väčšiu popularitu však získala práve Haliey, ktorá v ňom vystupovala ako jedna z respondentiek. Moderátor sa jej spolu s kamarátkou opýtal, z čoho sa každý muž v posteli zblázni. Jej odpoveďou bola imitácia zvuku pľuvanca, k čomu so smiechom dodala: „Musíš na tú vec pľuť, vieš, ako to myslím?“

Práve z tohto dôvodu sa video na sociálnych sieťach uchytilo pod názvom „Hawk Tuah“ a virálnym sa stalo prakticky okamžite. Rýchlo sa rozšírilo aj mimo Spojených štátov, no v čase, kedy bolo populárne aj u nás, sa okolo neho vytvorilo rúško tajomstva. Haliey si totiž vymazala všetky sociálne siete, čo podporilo rôzne konšpiračné teórie o tom, kto vlastne táto žena je, kde pracuje, kto je jej rodina a podobne.

Tie postupne vyvrátila v posledných dňoch, keď sa na sociálne siete vrátila. Veľa informácií padlo predovšetkým v jej prvom podcastovom vystúpení približne pred týždňom. V ňom Haliey hovorí o tom, akým spôsobom jej virálne video zmenilo život, no reagovala aj na konšpirácie o tom, že je učiteľkou a kvôli videu prišla o prácu. V skutočnosti pracovala v jednej z miestnych fabrík, kde skončila dobrovoľne a pravdou nie je ani to, že jej otec je kazateľ.

Šíriť sa začali aj fámy o tom, že sa chystá založiť si OnlyFans a zarobiť takýmto spôsobom na svojej súčasnej popularite. Túto informáciu Haliey vyvrátila na svojom Instagrame, ktorý už mimochodom nazbieral viac ako milión sledujúcich. Čo je ale zaujímavé, pravdivé boli správy o tom, že ju oslovil Playboy. Podľa jej vlastných slov ho odmietla.

V súčasnosti sa tak zdá, že internetová hviezda si svoju popularitu užíva a ľudia ju v tom podporujú. Podľa komentárov oceňujú jej úprimnosť, páči sa im jej osobnosť a prirodzené vystupovanie. Zatiaľ ostáva otázkou, ako skutočne mladá žena túto slávu využije, no isté je, že v priebehu dvoch týždňov sa z pracovníčky v továrni na pružiny stala jedna z najpopulárnejších žien sveta.

Uložiť článok

Najnovšie články