Foto: MovieStillsDB

Poznáte prezývky slovenských politikov a viete ako vznikli?

Niektoré z týchto prezývok vznikli vďaka známym kauzám, ďalšie kvôli osobným prešľapom politikov, iné sa rozšírili prostredníctvom internetu a meme obrázkov. Medzi ľuďmi sú dnes natoľko známe, až „zľudoveli“.

Dokážete zvládnuť náš kvíz o prezývkach slovenských politikov na 100 %? Otestujte sa v našom kvíze! A ak sa vám tento kvíz páčil, vyskúšajte aj ďalšie v našej sekcii.

Na ilustráciu ktorej političky sa používa postava Dolores Umbridgeovej z Harryho Pottera?

Foto: MovieStillsDB

Na internete, predovšetkým v meme obrázkoch, sa na ilustrovanie poslankyne Anny Záborskej používa fiktívna postava z obľúbenej ságy Harryho Pottera.

Ktorý politik dostal prezývku "plantážnik"?

Ilustračná foto: Unsplash

Plantážnikom nazval Igora Matoviča istý sledovateľ Miroslav, ktorého pobúril jeho status. Satirická stránka Zomri si to všimla a prezývku plantážnik si uložili do "zlatého fondu".

Koho označuje prezývka "hranol"?

Ilustračná foto: Pixabay

Komunikácia Mariana Kočnera obsahovala viacero prezývok, ktoré od jej zverejnenia zľudoveli. Tu sa spomínala napríklad aj prezývka "hranol", ktorá má označovať Roberta Fica.

Ktorý politik dostal prezývku "excel"?

Foto: Emielnijhuis, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

V roku 2017 ekonóm Ivan Mikloš napísal komentár, ktorého titulok znel: Sulík je excel. Súčasný minister hospodárstva na neho reagoval a uviedol, že excel je skvelý, pretože nezradí.

Komu sa hovorí "kaderník"?

Ilustračná foto: Unsplash

Táto prezývka sa viaže na súčasného ministra školstva Branislava Gröhlinga, ktorý bol v minulosti vizážistom a manažoval sieť kaderníckych salónov.

Ktorého politika by ste si spojili s prezývkou "vlekár"?

Ilustračná foto: Pixabay

Vlekár je ďalšou z prezývok, ktoré súvisia so zverejnenou komunikáciou Mariana Kočnera. V nej odkazovala na Borisa Kollára.

Keď sa spomína "bábkoherečka", o koho ide?

Ilustračná foto: Unsplash

V uplynulých dňoch sa v médiách skloňuje aj prezývka bábkoherečka. Tá označuje Veroniku Remišovú, ktorá má vzdelanie v odbore divadelné umenie na VŠMU, nazval ju tak aj Boris Kollár.

Teraz veľmi jednoduchá otázka - kto je "ví-ťaz"?

Ilustračná foto: Unsplash

Keď bol Štefan Harabin porazený v prezidentských voľbách, v relácii TA3 uviedol, že napriek tomu je jednoznačne víťazom volieb. Tak posúďte sami.

Kto sa nechal povýšiť na "kapitána"?

Ilustračná foto: Unsplash

Pri príležitosti Dňa ozbrojených síl bol Andrej Danko mimoriadne povýšený do hodnosti kapitán v zálohe. Polepšil si rovno o osem hodností. Aj keď sa tento krok stretol s kritikou, on na ňom nič zlé nevidel.

Prezývka "maznák" sa spája s:

Ilustračná foto: Unsplash

Kvíz uzatvárame ďalšou prezývkou súvisiacou s Kočnerovou komunikáciou. Maznák v tomto prípade označoval poslanca NR SR Martina Glváča.

ereport.sk, noviny.skfacebook.com/zomriofficial, komentare.hnonline.sk, komentare.hnonline.sk, aktuality.sk
0
Uložiť článok
Komentovať