koso / / Now U Know
Ľudia často zabúdajú na to, že oceány v sebe skrývajú omnoho viac, ako len vodu. Mnoho živočíchov či pozostatky z lodí, ktoré sa zapísali do histórie....

Ľudia často zabúdajú na to, že oceány v sebe skrývajú omnoho viac, ako len vodu. Mnoho živočíchov či pozostatky z lodí, ktoré sa zapísali do histórie. Na obrázku nižšie môžete vidieť, čo všetko sa skrýva pod vlnami oceánu. Ľudstvo sa postupne snaží dozvedieť o oceánoch čo najviac, no stále nepoznáme ani mnoho živočíchov, ktoré pravdepodobne žijú vo veľkých hĺbkach oceánov, nám neľahko prístupným.

V hlbinách oceánov sa nachádza až 95% zo zemského obytného priestoru. Na obrázku si môžete všimnúť, že do väčšiny oceánu neprenikne ani slnečné svetlo. Výpravy do hlbín oceánov sú nesmierne drahé a pre vedcov je ťažké získať financie na expedície. James Cameron, filmový režisér, navštívil v roku 2012 Mariánsku priekopu, najhlbšie miesto na zemi, ktoré je hlboké takmer 10 994 m a nachádza sa v Tichom oceáne. Túto výpravu hradil zo svojich peňazí. Vo svojej malej ponorke sa dostal do týchto hlbín ako druhý človek na svete. Povedal, že nevidel žiadnu morskú príšeru, no bola to neopísateľná skúsenosť.

oceany infografika 1
sciencealert.com

zdroj: Interez.sk(Matej K.), sciencealert.comKomentovať (0)