zdroj: Johnnie Walker

Sociálnym sieťam sa nedá uprieť, že vďaka nim jednoduchšie získavame nové kontakty, informácie a dokonca aj pracovné príležitosti.

Odvrátenou stránkou je ale nezdravé porovnávanie sa s ostatnými. Jedno z takýchto porovnávadiel síce Mark postupne ruší, lajky však už aj tak začínali byť archaizmom a postupne ich nahrádzal počet followerov či videní na storkách.

Jednoducho, podobne ako mnohé iné veci, aj „fejsbučíky“ sú dobrý sluha, ale zlý pán. Žiadnych finálnych súdov sa preto v tomto článku nedočkáš. Faktom je, že existujú štúdie, ktoré hovoria o pozitívnych účinkoch scrollovacieho sabbaticalu, akými sú zlepšenie nálady, time managmentu alebo vzťahov s okolím. Ak je to naozaj pravda, prestávka od sociálnych sietí by sa celkom oplatila, čo povieš?

Poďme si teda v stručnosti povedať, čo robiť, ak sa na ňu odhodláš.

Športuj

Fyzická aktivita naozaj pomáha zbaviť sa nutkavého pocitu vytiahnuť mobil a vrátiť sa do zaužívaného scrollobehu. Špeciálne odporúčame takú, pri ktorej je myšlienka pripojiť sa na internet vopred vylúčená. Napríklad turistiku v oblastiach bez mobilného signálu, či plávanie.

Randi

Toto si nečakal, čo? A prečo nie, keď už si vyšportovaný, dáš aj toto. To samozrejme platí aj pre dievčatá. Sociálne siete boli pôvodne vymyslené na to, aby nám uľahčovali kontakt s ľuďmi, ktorí sú ďaleko. Postupne sme však, paradoxne, začali zanedbávať tých, ktorých máme pod nosom. O dôvod viac vytiahnuť päty z domu a zavolať ju alebo jeho na pohárik Johnnieho.

zdroj: Johnnie Walker

Var a peč

Vedieť pripraviť chutnú večeru je praktické, ekonomické a v neposlednom rade, atraktívne pre opačné pohlavie. Získaš nový skill a vďaka úlohám, ktorými ťa recepty zamestnajú, nebudeš mať čas kontrolovať mobil. Win – win.

Čítaj knihy

Kde sociálne siete odchádzajú, tam prichádza kopec voľna. Stráv ho, pre zmenu, produktívne. Okrem varenia či športu sa trochu povenuj aj svojmu intelektu.

Zabávaj sa s priateľmi

Stavíme sa, že už po pár dňoch bez sociálnych sietí zistíš, koľko času si trávil na Facebooku či Instagrame, aj keď si bol práve s blízkymi. A stavíme sa aj, že keď si to uvedomíš, budeš sa cítiť previnilo. Kúp Johnnieho Walkera a vychutnajte si spoločný večer v pohodlí domova.

PR článok Johnnie Walker

 

0
Uložiť článok
Komentovať