Prezenčná výučba vysokoškolákov môže byť len v režime OP.

Minister školstva Branislav Gröhling dnes na tlačovej konferencii o reforme obsahu vzdelávania odpovedal novinárom aj na otázky spojené s očakávanou omikronovou vlnou.

Podľa jeho slov sa treba pripraviť na to, že pre omikron vypadne zo škôl naraz veľa učiteľov, ktorí budú v karanténach. A práve preto bude musieť mnoho škôl prejsť opäť na dištančné vyučovanie. Či sa budú školy opäť plošne zatvárať, v tejto chvíli Gröhling nevie povedať. Odborníci z konzília to podľa jeho slov nepredpokladajú.

„Fakt je, že omikron príde. Je naozaj vysoko infekčný, takže veľa ľudí pôjde do karantény. Nevyhneme sa tomu,“ skonštatoval minister.

Vysokoškoláci prezenčne len v režime OP

Na tlačovke zaznelo aj to, že vysokoškolskí študenti budú môcť chodiť prezenčne do školy iba v režime OP. Minister školstva odporučil, aby sa vysokoškoláci dali zaočkovať a vzdelávali sa prezenčne. Obzvlášť, keď sú otvorené základné a stredné školy.

„Moje odporúčanie je, aby boli študenti prezenčne v školách,“ povedal minister školstva. Poukázal na to, že študentmi vysokých škôl sú mladí ľudia nad 18 rokov, ktorí môžu využiť očkovanie. „Predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a využijú ho, pretože chránia nielen seba a svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu,“ povedal šéf rezortu školstva.

Momentálne je na univerzitách skúškové obdobie a o tom, ako bude vyzerať letný semester, budú na vysokých školách rozhodovať v najbližšom období. Napríklad Univerzita Komenského v Bratislave na sociálnej sieti informovala, že koncom januára (24 – 28. 1.) zasadne krízový štáb univerzity a rozhodne o režime počas letného semestra, ktorý sa začína 14. februára.

0
Uložiť článok
Komentovať