Ilustračné foto: Pixabay

Muži z medzinárodnej expedície v Rusku zažili poriadny šok.

Ešte začiatkom júla zaútočil veľký medveď hnedý na členov medzinárodného výskumného tímu, ktorý pôsobil pri jazere Kisi v ruskom regióne Magadan. Otrasený muž na ktorého sa medveď zameral, našťastie prežil. Informuje o tom Siberian Times.

Okolo 4. hodiny ráno prišiel medveď k stanom vedcov. Roztrhol stan a ihneď začal ťahať 22-ročného Nikolaja Maksimova do lesa. Jeho kolega s ktorým zdieľal stan, začal kričať a chytil Nikolaja za nohu.

Krik zobudil ostatných členov tímu, ktorých útok takisto poriadne šokoval. Jeden muž začal strieľať do vzduchu, čo Nikolajovi zachránilo život. Medveď sa zľakol, vystrašeného mladíka pustil a muž okamžite medveďa zastrelil.

Keďže tím sa nachádzal v odľahlej oblasti, mimo telefónneho signálu, zabezpečenie pomoci trvalo pomerne dlho a záchranársky vrtuľník prišiel až po 10 hodinách.

Vasilij Kolodežnikov, riaditeľ Inštitútu prírodných vied zo Severovýchodnej federálnej univerzity v Jakutsku sa divil, že medveď zaútočil priamo na chlapca a úplne ignoroval stan, kde mali vedci odložené zásoby s jedlom.

Nikolaja po príchode záchranárov previezli do nemocnice, kde bol ošetrený a je momentálne v poriadku.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )