Lukáš Mužla / / Now U Know
Olympijské hry v Rio de Janeiro sú už celkom za rohom a celý svet sa teší na najväčšiu športovú udalosť tohto roku. Na olympijských...

Olympijské hry v Rio de Janeiro sú už celkom za rohom a celý svet sa teší na najväčšiu športovú udalosť tohto roku. Na olympijských hrách však okrem výkonov športovcov budete dozaista môcť obdivovať aj ich farebnými páskami polepené telá. Začalo to volejbalistami, no postupne sa tento fenomén rozšíril postupne na ďalšie športy. Načo ich športovci vlastne nosia?

Zamýšľali ste sa nad tým prečo sa týmito páskami športovci polepia? A načo to vlastne slúži? V skutočnosti sa jedná o takzvaný Kinesiotaping, metódu fyzioterapie, ktorú dnes využívajú takmer všetci vrcholoví športovci. Po prvý raz sa na Olympijských hrách objavili tieto pásky v roku 1988 na telách japonských športovcov a postupne sa rozširovali aj do iných reprezentácií. Na olympijských hrách nechýbali ani v roku 2008 či v roku 2012, no tento rok sa očakáva plné prepuknutie tejto „novej módy“ medzi športovcami.

techinsider.io
techinsider.io

Kinesiotaping je však veľmi stará fyzioterapeutická metóda. Táto zázračná páska bola vynájdená už v roku 1979 japonským chiropraktikom, a aj preto sa objavila najskôr na telách japonských športovcov. Čo táto farebná páska vlastne robí?

techinsider.io
techinsider.io

Tieto farebné pásky dokážu nahradiť hneď niekoľko vecí v živote vrcholového športovca. Sú náhradou bandáží, obväzov a liekov proti bolesti. Zabezpečujú rýchlejší a pre svalstvo šetrnejší pohyb. V podstate slúžia na prevenciu proti úrazu svalstva, zlepšujú športový výkon, podporujú regeneráciu svalov a zmierňujú bolesti a opuchy. Pre športovca sú teda veľkým pomocníkom. Vyrábajú sa z bavlny a po nalepení sa dokonale prispôsobia koži športovca, takže mu pri výkone nijako neprekážajú a je možné použiť ich na ktorúkoľvek časť tela.

diaryofafitmommy.com
diaryofafitmommy.com

Tešíte sa už na Olympíjske hry v Riu a na prehliadku farebných pások na telách športovcov?

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), techinsider.io

0
Komentovať (0)