Nechty môžu byť niekedy náhradou šperku, to uzná snáď každý. Nie, nemyslíme tie umelé nechty, s ktorými by ste si oko vypichli jedna radosť...

Nechty môžu byť niekedy náhradou šperku, to uzná snáď každý. Nie, nemyslíme tie umelé nechty, s ktorými by ste si oko vypichli jedna radosť a ktorých sa pokojne môže niekto aj báť. Ale ako všade, aj tu platí, že 100 ľudí, 100 chutí. Máme na mysli tie úplne prirodzené nechty. Niekto ich má od narodenia dokonalé, niekto krivé, niekto poškodené či nezdravé. Vedeli ste teda, čo všetko skutočne dokážu o vás prezradiť vaše nechty?

Krehké a štiepajúce sa nechty

nechtiska 1
yesvegetarian.com

Možno by prospelo trocha viac nežnosti pri strihaní, takisto je to následok starnutia nechtov a nedostatku vitamínu A. Stáva sa to aj pri nadmernom používaní umelých nechtov.

Biele bodky na nechtoch

nechtiska 2
miloferolino.wordpress.com

Tieto nepekné bodky často poukazujú hneď na viac nedostatkov. Našli by ste ich možno u niekoľkých známych. Už či vám chýba vápnik, proteíny, … Takisto môže znamenať hubové infekcie či alergie.

Žlté nechty

nechtiska 3
yedirenkhaber.com

Často používate tmavé laky na nechty? Žlté zafarbenie nechtov môže byť spôsobené aj tým. Prípadne fajčením alebo tiež rôznymi hubovými chorobami.