cnbc.com

Ak chcete zmazať svoje online účty, niekedy to môže byť problém. Navštívte túto novú internetovú stránku, pomocou ktorej môžete svoju stopu na internete nezvratne odstrániť, a to len pomocou niekoľkých kliknutí.

V dnešnej dobe, keď sme všetci online a máme vytvorených aj niekoľko desiatok účtov a kont na rôznych internetových službách, môže občas vyvstať potreba niektoré účty odstrániť. Dôvody sú viaceré – od zmeny životnej situácie, až po potrebu ochrániť svoje súkromie pred svetom. Mnohé služby nie sú ale nadšené, keď ich chcete opustiť, a tak vymazanie svojho konta môže niekedy predstavovať mierny problém. Avšak nová internetová stránka dokáže odteraz odstrániť vašu online stopu iba jednoduchým kliknutím. 

Stránku vytvorili dvaja Švédi – Wille Dahlbo a Linus Unnebäck. Jediné, čo musíte urobiť je prihlásiť sa do svojho Google účtu a služba potom zhromaždí všetky účty, ktoré následne potom môžete vymazať.

Ak máte obavy o bezpečnosť, stránka uvádza, že rešpektovanie súkromia je pre nich to prvoradé. Na zabezpečenie používa protokol OAuth Google, čo v praxi znamená, že údaje, cez ktoré sa na stránku prihlásite sa neukladajú a stránka nemá prístup k žiadnej vašej službe.

alluremedia.com.au
alluremedia.com.au

Stránka zatiaľ funguje najlepšie na účtoch, ktoré sú previazané s vašim Google účtom. V niektorých prípadoch však môžu ostať stopy po vašej aktivite. Napríklad niektoré príspevky pridané na Facebooku ostanú viditeľné pre vašich priateľov.

Ak ste sa rozhodli, že už máte dosť online sveta, navštívte stránku deseat.me a „odstrihnite“ sa tak od internetu. Tento krok ale dobre zvážte. Obnova účtu po jeho odstránení už nie je možná, takže ak uvažujete len nad dočasnou pauzou, tento nástroj na to vhodný nie je. Ak ste ale pevne rozhodnutí a presvedčení, potom je stránka deseat.me vhodným nástrojom na odstránenie vašej aktivity v online svete.

interez.sk (mmm), iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)