Foto: Unsplash.com

Pokiaľ ide o cestovanie, človek je tvor čoraz náročnejší.

Dovolenky v Chorvátsku sú síce skvelé, srdce dobrodruha však už príliš nepotešia. Ľudia čoraz viac vyhľadávajú miesta, kam nechodí každý a zážitky, pri ktorých budú ešte aj vnúčatá lapať po dychu. Airbnb si to veľmi dobre uvedomuje, prichádza preto s novinkou, ktorá je len pre tých najodvážnejších.

Staňte sa súčasťou expedície

Antarktída je v súčasnosti zaujímavou destináciou najmä pre vedcov, keďže tu prebiehajú rôzne výskumné projekty. Airbnb však prichádza so zaujímavou ponukou, ktorá zaujme najmä milovníkov zimy a pravých environmentalistov. Ak totiž túžite po dobrodružstve, aké zažije len málokto, môžete sa na mesiac pridať k expedícii so skupinou výskumníkov. Airbnb výlet nazval študijnou dovolenkou, aj keď to nebude dovolenka v pravom slova zmysle. Portál The Insider uvádza, že piati odvážlivci budú musieť aj riadne pracovať.


Projekt prebieha v spolupráci s organizáciou Ocean Conservancy a súčasťou výskumného tímu je aj vedkyňa Kirstie Jones-Williams. Spolu s ňou a skupinkou ďalších vedcov bude vašou úlohou skúmať, ako vplýva ľudská činnosť na ten najvzdialenejší kontinent. Žiaľ, mikroplastom sa nevyhli nielen oceánske hlbiny, ale ani Antarktída. Vašou úlohou preto bude zhromažďovanie vzoriek snehu a ľadu a zisťovanie prítomnosti mikroplastov.

Samozrejmosťou bude tvrdá práca

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Antarktída sa znečisteniu z veľkej časti vyhýba, nie je to však pravda. Aj keď je kontinent pomerne izolovaný, znečisteniu čelí aj toto ľadové kráľovstvo. V správe pre portál The Insider sa Kirstie Jones-Williams vyjadrila, že teraz, keď už máme dostatok dôkazov o tom, že znečistenie sa týka bez výnimky celej našej planéty, je dôležité skúmať, akým spôsobom sa mikroplasty na kontinent dostávajú. Okrem toho, výskum slúži aj ako dvihnutý varovný prst. Ľudia by si totiž mali uvedomiť, že naše každodenné konanie neovplyvňuje len naše bezprostredné okolie, ale aj zvyšok sveta.

Ten, kto sa chce k expedícii pripojiť, nemusí mať vzdelanie v danej oblasti, stačí, ak je srdcom vedec a je ochotný pre životné prostredie niečo vytrpieť. Ako ste si totiž zrejme domysleli, práca bude prebiehať v extrémnych podmienkach a bude poriadne náročná. Je preto vhodné, aby boli odvážlivci okrem iného aj fyzicky zdatní.

Samozrejme, súčasťou expedície je aj tréning a príprava, ktoré budú prebiehať v Čile, v Punta Arenas. Okrem toho, pred oficiálnym začiatkom expedície budú mať výskumníci možnosť navštíviť Južný pól a preskúmať miesta, ako napríklad Drake Icefall, Charles Peak Windscoop či Elephant’s Head. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 8. októbra.

insider, airbnb
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )