Foto: Pankaj Bansal/Flickr

Morbídna obezita indonézskeho chlapca mu spôsobovala vážne komplikácie. Teraz má nádej na nový život

11 ročný Arya Permana z Karawangu na indonézskej Jáve podstúpil razantnú operáciu, ktorá mu má zachrániť život. Arya vážil neuveriteľných 192 kíl a táto hmotnosť mu spôsobovalo veľké zdravotné komplikácie. Kvôli váhe nemohol normálne chodiť, kvôli čomu už nedokázal ani navštevovať školu. Jeho rodičia mu nedokázali nájsť ani vhodné oblečenie. Oveľa väčšie problémy ako nemožnosť nájsť oblečenie, predstavovali ale zdravotné ťažkosti súvisiace s jeho váhou. 

Arya mával problémy s dýchaním, keďže veľká váha tuku mu tlačila na pľúca. Nemohol spať tak ako normálny človek, ale musel sa opierať čelom o stenu, čo mu na hlave vytváralo modriny.

Po rokoch prejedania Aryova hmotnosť dospela do monštróznych rozmerov. Jeho denný príjem jedla predstavoval 5 veľkých obedov, čo bolo neúnosné a váha musela ísť zákonite rapídne hore.

Keď jeho rodičia konečne dospeli k názoru, že ich syn potrebuje odbornú pomoc, Arya podstúpil 5 hodinovú operáciu, pri ktorej mu zmenšili žalúdok.

Lekári veria, že tento krok mu pomôže radikálne redukovať hmotnosť a čoskoro bude môcť viesť normálny život podobne, ako jeho rovesníci.

Pozri aj:Návštevníci parku sa smejú na tučných tigroch. Tu je však dôvod, ktorý vám vysvetlí, prečo to nie je vôbec vtipné

telegraph.co.uk

 

Príbehy
0
Komentovať (0)