geocaching.com

Val Obrov. 60 kilometrov dlhá záhada, ktorá sa tiahne naprieč Slovenskom, no mnohí ani nevedia, že existuje. Ako vlastne táto tajomná stavba vznikla?

Desiatky kilometrov dlhá tajomná stavba, ktorá sa tiahne naprieč Slovenskom, no vie o nej len málokto. Val obrov, Spečený val či Slovenský čínsky múr. Takéto názvy nosí asi 60 kilometrov dlhý val, ktorý vedie od vrchu Sitno až po rieku Ipeľ. Na čo vlastne stavba slúžila a kde sa tu vzala? Prečo nesie názov Val obrov? Na tieto otázky vám odpovedia v najnovšom videu chalani z Adventure Hunters, ktorí sa rozhodli Val obrov preskúmať nezvyčajným spôsobom. 

Tiahne sa od vrchu Sitno neďaleko Banskej Štiavnice. Pokračuje na juh naprieč Štiavnickými vrchmi cez obce Pečenice, Dudince a Dolné Semerovce až po rieku Ipeľ. 60 kilometrov dlhý, 15 metrov široký a až 4 metre vysoký val je tajomným kúskom histórie našej krajiny. Tajomný je jeho pôvod aj samotná stavba. Podľa legiend tento val postavili obri, niektorí  ho dokonca pripisujú mimozemskej civilizácii. Najpravdepodobnejšia je však spojitosť s Rimanmi. Ako to teda je?

Pre viac podobných videí odoberaj Adventure Hunters na YouTube.

Pozri aj: Mýtus: Je skutočne v Bratislave viac východniarov, ako samotných Bratislavčanov? Išli sme do ulíc a takéto sme dostali odpovede

interez.sk (red.), Adventure Hunters
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )