Foto: TASR - Dano Veselský

Dvoch veľkých obchodníkov nasleduje aj ďalší, dôvodov môže byť hneď niekoľko.

Obchodná ulica v Bratislave patrí v našom hlavnom meste medzi tie absolútne najznámejšie. Bohužiaľ, v posledných rokoch sa do pamäti ľudí zapisuje skôr v negatívnom slova zmysle a vyzerá to tak, že nepraje ani obchodníkom. Opúšťa ju totiž už tretí veľký hráč a dôvodov môže byť hneď niekoľko, píšu Hospodárske noviny.

Ozetu a CCC nasleduje Deichmann

Podľa informácií Hospodárskych novín Obchodnú ulicu v Bratislave opustí aj obľúbený obuvnícky reťazec Deichman. Ten nasleduje ďalších veľkých hráčov ako Ozeta a CCC, ktorí sa tiež pre tento krok rozhodli. Podľa zistení HN obchodníkovi skončila zmluva o prenájme a predĺženie Deichmann nepodpísal, svoju predajňu by mal totiž sťahovať inde. Dôvodov na takéto rozhodnutie môže byť niekoľko.

Tým prvým je bezpečnosť, ktorá sa síce mala príchodom policajnej stanice na ulici zlepšiť, no s krádežami a incidentmi sa tamojší predavači stretávajú stále. Ľudia majú stále v živej pamäti aj nočný incident, pri ktorom bol zabitý Filipínec Henry. Do karát prevádzkam na Obchodnej ulici nehrá ani fakt, že väčšina nakupujúcich sa rozhodne pre návštevu obchodných centier a problémom v centre mesta je aj parkovanie.

Ilustračná foto: Zarateman, CC0, via Wikimedia Commons

Niekdajší vyhľadávaný klenot pre zákazníkov sa tak potýka s viacerými problémami, no svetlým bodom je nedávne otvorenie novej prevádzky úspešného brandu Footshop. Obchodná ulica tak teoreticky stále môže ukrývať istý potenciál, no odchod veľkých hráčov jej pozícii nepomáha.

Najnovšie články