Foto: Facebook (Očová)

Očová má povolenie na odstrel štyroch medveďov, jedno už využila.

V pondelok 6. mája sme vás informovali o tom, že sa v obci Očová objavil mladý medveď. Bezohľadný vodič osobného auta ho viac ako minútu naháňal a popritom nakrúcal video. Na zvierati je vidieť, že bolo vyplašené a dezorientované. 

Toto správanie už odsúdil aj expert. Medzitým tá istá obec, v ktorej je starostom poslanec Národnej rady Slovenskej republiky – zvolený za SNS, Rudolf Huliak, dostala povolenie na odstrel štyroch šeliem, informuje TV JOJ.

Zastrelili medvedicu, stále majú 3 povolenia

V piatok 10. mája bola vo večerných hodinách zastrelená medvedica. Pri jej mŕtvom tele sa na fotkách, ktoré na facebooku zverejnila redaktorka TV JOJ Katarína Kováčiková, objavil aj samotný Huliak.

Ako ďalej informuje TV JOJ, v Očovej sa údajne nachádza viac medveďov. Jednu výnimku na zastrelenie šelmy, ktorá sa mala pohybovať v blízkosti rodinných domov, už poľovníci využili. Stále im zostávajú tri.

Na mieste sa pred zastrelením medvedice pohyboval aj zásahový tím, ktorý mal okolie monitorovať už dlhšiu dobu. Podľa jeho záverov sa v tejto lokalite pohybuje približne 10 medveďov.

Aktuálne sa vo facebookovej skupine Očová objavilo video, na ktorom poľom beží ďalší jedinec medveďa hnedého, ktorý má vyplazený jazyk a je značne vyčerpaný a smädný. Mal by sa nachádzať medzi Očovou a Slatinou.

Uložiť článok

Najnovšie články