Foto: uvzsr.sk

Zoznam je skutočne dlhý.

V Európskej únii sa opäť vyskytli nebezpečné kozmetické výrobky. Upozornil na to Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZSR) na základe informácií zo systému Safety Gate. 

Zoznam je pomerne dlhý. ÚVZSR tvrdí, že je možné, že sa uvedené výrobky vyskytujú aj na území Slovenska. Pozorne sa preto doma pozrite po zásobách drogérie. Ak sa niektorý z týchto výrobkov u vás vyskytuje, určite ho nepoužívajte, môžete tým ohroziť svoje zdravie.

Rôzne kozmetické produkty

Medzi nebezpečnými a nevyhovujúcimi výrobkami sa objavili farby na vlasy, toaletné vody, sprchovacie gély, ale napríklad aj krém na ruky či mydlo.

Nejde pritom o produkty neznámych značiek. Systém upozorňuje napríklad na sprchovací gél určený pre citlivú pokožku značky Palmolive. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka Butylphenyl Methylpropional. Z radu tejto značky sa tam vyskytol aj ďalší sprchovací gél Coconut Joy.

Nevyhovujúcim je aj produkt určený pre úpravu vlasov, konkrétne CHAOS LOOK MODELLING GEL –  gél na vlasy značky Schwarzkopf/Taft. Krajinou pôvodu je Nemecko, určený bol pre Českú republiku, Maďarsko, Slovensko, Rakúsko a Rumunsko. Zoznam uvádza aj ďalší výrobok tej istej značky,  WET GEL POWER GEL EXTRA HOLD 3 – gél na vlasy.

Nebezpečným pre vás môže byť aj krém na ruky vyrobený v Českej republike. Ide o Hand Cream for every day značky medilona. Medzi krajinami určenia je aj Slovensko.

Uložiť článok

Najnovšie články