Ilustračná foto: TASR - KR PZ Žilina

Na severe Slovenska padajú stromy, udrel tam silný vietor. To však nie je všetko.

Horská záchranná služba (HZS) varuje pred silným vetrom, ktorý sa môže vyskytnúť v pondelok na hrebeňoch s nadmorskou výškou nad 2 000 metrov nad morom vo Vysokých, Západných, Belianskych a Nízkych Tatrách. Pre mimoriadne silný vietor tam dôrazne neodporúča pohyb turistom. Informuje o tom na svojom webe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Výstrahu tretieho stupňa pred silným vetrom na hrebeňoch hôr vydal Slovenský hydrometeorologický ústav. „Očakáva sa výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 45 až 50 metrov za sekundu a možnú priemernú rýchlosť 30 až 34 metrov za sekundu, čo predstavuje mohutnú víchricu až orkán,“ upozornila HZS.

Predpokladaná rýchlosť vetra je podľa nej v danom ročnom období a oblasti extrémne vysoká a predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „HZS na základe vyššie uvedených informácií dôrazne neodporúča pohyb v daných oblastiach,“ dodali horskí záchranári.

Ilustračná foto: TASR – KR PZ Žilinský kraj

Na severe už padajú stromy

Ako ďalej informuje portál iMeteo.sk, do oblastí severného Slovenska zavítal silný nárazový vietor. Ten spôsobuje problémy a pod jeho náporom už padajú aj stromy. To značne v niektorých oblastiach komplikuje situáciu. „Najnovšie spadli stromy na cestu medzi Párnicou a Zázrivou, ktorá zostala neprejazdná. Stromy popadali aj v Lietave, v Zuberci, v Likavke, v Námestove, či v Dolnom Kubíne,“ píše ďalej portál.

Ako vyplýva z predpovede, extrémne silný vietor by mal Slovákov trápiť až do večerných hodín.

Uložiť článok

Najnovšie články