foto: sakhalin.info

Zasnívanú radosť rybárov z neuveriteľného úlovku vystriedalo uvedomenie si skutočných okolností.

Skupina rybárov úplnou náhodou chytila obrovský exemplár mesačníka svietivého, ktorý svojim zjavom pripomínal skôr tvora zo sci-fi. Na more sa vydali s vidinou malých úlovkov a v sieti našli toto monštrum. To čo však urobili potom bolo úplne nepotrebné a priam hlúpe. 

Skupine rybárov z ostrova Sachalin v Rusku sa podarilo chytiť exemplár mesačníka svietivého, ktorý vážil až 1 100 kg. Táto už sama o sebe bizarná kostnatá ryba, známa tiež pod názvom Mola mola, je ako druh jednou z najväčších rýb na svete.

sakhalin.info

Rybár Artur Balkarov povedal: „Za celý svoj život som v týchto končinách nevidel tak veľkého mesačníka svietivého.“

Radosť rybárov však netrvala dlho. Práve kvôli unikátnej veľkosti tejto ryby sa im nepodarilo načas ju dopraviť na súš. Ich hrdosť im však zakázala nechať ju tak a kým ju dopravili, trvalo to celé tri dni a za taký čas bola ryba už v slušnom štádiu rozkladu.

Kvôli vlastnej hlúposti teda paradoxne ublížili ešte aj sami sebe tým, že nezmyselne ťahali tento obrovský exemplár späť na súš. Nakoniec nemali na výber a museli ju zaniesť na lokálne miesto, ktoré je známe tým, že rybári tam chodia zahadzovať odpad z ich úlovkov. Na tomto mieste si ho potom rozoberie divá zver na čele s medveďmi.

sakhalin.info

Táto ryba je v mnohých kultúrach považovaná za delikatesu. Pokým v Európskej únii je obchodovanie s mäsom tejto ryby prísne zakázané, vo viacerých ázijských krajinách, kde je považovaná za pochúťku a obľúbenú ingredienciu tradičnej medicíny, má na trhu postarané o vysoký dopyt.

Nakoniec teda kvôli hrdosti rybárov bezdôvodne zomrela ryba, ktorá umrieť vôbec nemusela. Možno jediné pozitívum tu je, že sa rozhodli jej telom nakŕmiť divú zver, ktorá by si to jedlo aj tak zrejme zaobstarala aj iným spôsobom. A tak z nezmyslenej smrti chránenej ryby zostal pre ľudí len ďalší bizarný smutný príbeh s pár fotografiami.

Pozri aj: Bol na pokraji vyhynutia, no už sa mu darí oveľa lepšie. Leopard snežný už viac nie je považovaný za ohrozený druh

rt.com
Príbehy
0
Komentovať (0)