branči / / Kultúra
Písal sa rok 1974 a Daniel Sorin bol mladý fotograf plný nápadov. Bavilo ho fotografovať okolitý svet hlavne v New Yorku, kde býval. Na...

Písal sa rok 1974 a Daniel Sorin bol mladý fotograf plný nápadov. Bavilo ho fotografovať okolitý svet hlavne v New Yorku, kde býval. Na fotografické štúdio či fotenie sveta nemal čas, a tak hľadal útechu v uliciach jeho mesta. Najlepšie sa mu ale fotilo v Central Parku cez pracovné dni, kde mohol fotografovať rôznych umelcov, ktorí ukazovali schopnosti od výmyslu sveta. Pre začínajúceho fotografa bol Central Park naozaj dokonalý.

robin-williams
Daniel Sortine

V jeden víkend sa Daniel taktiež zatúlal do parku, kde sa pokúsil odfotografovať dvoch umelcov, mímov. Daniela veľmi lákalo správanie mímov a pre jeho fotoaparát boli dokonalí. O tom svedčili aj neskôr vyvolané fotografie.

Daniel Sortine
Daniel Sortine

Daniel si tieto fotografie uložil do svojho archívu a po 35 rokoch sa k nim opäť dostal. Z jedného kufra vytiahol negatívy dvoch mímov. No teraz, keď sa pozrel na fotografie, zistil niečo naozaj výnimočné. Nachádzali sa na nich dve osobnosti. Todd Oppenheimer a jeho partner Robin Williams.

Daniel Sortine
Daniel Sortine

Nebohý Robin Williams mal na fotografii len 23 rokov a so spoločníkom s radosťou ukazovali ľuďom svoje vtipné predstavenia na ulici, s fotografovaním nemali žiadny problém, boli šťastní, že sa o nich niekto zaujíma.

Daniel Sortine
Daniel Sortine

Daniel si nie je až dodnes istý, či Robin tieto fotografie niekedy videl, no podarilo sa mu dostať do kontaktu s Tomom Oppenheimerom, ktorý bol nadšený, keď ich uvidel.

Je úžasné, že po tom, čo Robin Williams opustil tento svet, po ňom ostali len krásne filmy, spomienky a aj takéto krásne fotografie z jeho mladosti.Komentovať (0)