Lyžovačka v Rakúsku

Foto ilustračné: Unsplash.com

Niekde sa už pripravujú na letnú sezónu a niekde opäť otvárajú zjazdovky.

Súčasná poveternostná situácia spôsobila, že aj v susednom Rakúsku napadol čerstvý sneh. Snehu je tu toľko, že môžu opäť otvoriť zjazdovky.

Počas víkendu sa bude lyžovať napríklad v oblasti Innsbrucku, či Salzburgu, ale aj v Dolnom Rakúsku. Svoje brány otvorí aj stredisko Hochkar, čo je najvyššie lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku.

Ako informovalo stredisko, tak lyžovačka v polovici mája je nezvyčajná a pripravujú sa už na letnú sezónu. Vplyvom ochladenia a čerstvej nádielky však na svahoch majú 70 až 130 cm snehu, a tak sa počas víkendu rozhodli stredisko opäť spustiť pre lyžiarov.

Čaká nás nadpriemerne teplý víkend

Na našom území opäť zažijeme príjemný víkend s letnými teplotami. Počasie sa na našom území dostane pod vplyv tlakovej níže, ktorá sa pomaly bude z Francúzska presúvať nad Nemecko a ďalej nad naše územie, kde sa dostane počas nedele.

Naše územie sa tak ocitne na jej prednej strane, čím k nám od juhu bude prúdiť teplý vzduch.

Popoludňajšie teploty by na našom území mali stúpať nad hranicu +20 °C a v najteplejších lokalitách Slovenska môžu teploty vystúpiť až k +27 °C. Tieto teploty budú aj o 5 °C vyššie ako je dlhodobý normál na súčasnú ročnú dobu.

Počasie však bude počas víkendu rozdielne. Zatiaľ čo v sobotu nás čaká prevažne malá oblačnosť s ojedinelými prehánkami, tak v nedeľu síce opäť bude teplo, no vlhko a na mnohých miestach sa budú vyskytovať búrky.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )