maxpixel.net

Grand Canyon patrí medzi miesta, ktoré navštívi za rok viac 6,4 milióna turistov. Toto miesto nikdy nebolo považované za nebezpečné, no za posledných osem dní tu našli až troch mŕtvych ľudí.

Grand Canyon je nádherné miesto, ktoré má na svojom zozname turistických destinácií mnoho ľudí. Aj napriek tomu, že miesto nikdy nebolo považované za nebezpečné, sa tu v priebehu týždňa stali až tri nešťastia.

Prvou obeťou, ktorá akoby „odštartovala“ sled nešťastí bol cudzinec, ktorý bol nájdený mŕtvy v zalesnenej oblasti, južne od Grand Canyon Village. Podľa Vanessy Ceja-Cervantes, ktorá sa vyjadrila pre CNN, je príčina smrti zatiaľ nejasná.

Foto: Unsplash

Druhou obeťou bol následne muž z Hong Kongu, ktorý sa podľa CNN potkol a spadol z obrovskej výšky. Dôvodom mala byť fotografia, ktorú si chcel spraviť pri známej atrakcii s názvom Eagle Point, ktorou je most pripomínajúci konskú podkovu. Pri tejto atrakcii by si mali dávať návštevníci pozor, pretože sa v jej okolí nenachádza žiadna bariéra, ktorá by mohla človeka zachytiť, ak by stratil rovnováhu. Veľmi jednoducho sa tu tak môže stať nešťastie.

Treťou obeťou, ktorá bola v Grand Canyon nájdená minulý týždeň, presnejšie v stredu, bol 67-ročný muž z Kalifornie. Aj napriek tomu, že pracovníci národného parku boli vyslaní hneď po telefonáte, v ktorom im bolo oznámené, že niekto spadol v blízkosti Yavapai Geology Museum na južnej strane, mužovi sa už nedalo nijako pomôcť. Podľa CNN, záchranné tímy našli telo muža približne 120 metrov pod okrajom, na ktorom pôvodne stál.

Aj napriek tomu, že je Grand Canyon druhým najnavštevovanejším národným parkom v USA, ročne tu príde o život približne 12 ľudí. Je to veľmi prekvapivý fakt, ak si vezmeme do úvahy to, že za jeden týždeň tu prišli o život až traja ľudia.

„V parku ročne zomrie približne dvanásť ľudí, no len malé percento z nich zomrie kvôli pádu,“ povedala Vanessa Ceja-Cervantes pre CNN. „Príčiny týchto úmrtí sú zväčša kvôli horúčave, utopeniu alebo kvôli iným zdravotným problémom.“

wikimedia.org

Problémy, ktoré však nastávajú, nemusia byť len na strane návštevníkov. Počet zamestnancov v národných parkoch v USA sa dramaticky znižuje, čím je aj samotná údržba a riadenie parkov náročnejšie ako kedykoľvek predtým.

Phil Francis, šéf Coalition to Protect America’s National Parks, vyzýva návštevníkov k tomu, aby si pred návštevou park vždy preštudovali, našli si o ňom nejaké informácie a aby ostali na vyznačených trasách. Tak sa môžu jednoducho vyhnúť tomu, aby sa dostali pri okraj a spadli.

thisisinsider.com
Uložiť článok

Najnovšie články