Artha.sk

Michal Blaško / / Lokál
V Poprade sa nedeje veľa alternatívnych akcií, a tak mi jeden deň cestou domov napadlo, že podchod je miesto, ktoré nemá najkrajšiu minulosť, no...

V Poprade sa nedeje veľa alternatívnych akcií, a tak mi jeden deň cestou domov napadlo, že podchod je miesto, ktoré nemá najkrajšiu minulosť, no napriek tomu je to cesta, kde ľudia prechádzajú každý deň. Práve preto som sa rozhodol tento priestor ľuďom trochu spríjemniť. Za pár dní som pripravil práce a inštaloval som ich tam.

Pripravil som súkromnú facebook akciu, povedal o tom niečo na koncerte Brainwash v Poprade a tešil sa pomerne veľkej účasti na vernisáži. Tam mi zahrali Samuel Kovalčík a Dalibor Sobanský a dobrovoľné vstupné som použil na betón na výstavbu prvého betónového DIY skate spotu v Poprade. Celý projekt galérie bol skôr pokus. Ešte aj okoloidúci mi vraveli, že sa im to veľmi páči, ale že je to škoda času, pretože to tam dlho nevydrží kvôli vandalom a podobne. Taký ten popradský pesimizmus.

Artha.sk
Artha.sk

Plán bol však taký, že napriek tomu, ak by sa aj práce zničili, budem ich tam dávať dovtedy, kým tam neostanú. Na moje veľké prekvapenie som sa po návrate po troch týždňoch presvedčil, že sa v Poprade oplatí niečo také robiť, pretože všetko ostalo nezničené. Vystavené práce sú grafiky projektov know them? a Nejebem na to. Najbližšia akcia bude už druhého augusta, a to benefičný koncert Dáša Fon Fľaša a vernisáž novej výstavy – fotovýstavy Popradského skateboardingu. Večer sa taktiež uskutoční premietanie skateboardových videí, takže každý je vítaný.

[youtube wvSWyxVr9HA 720 410]

Viac informácii môžeš nájsť na facebooku.Komentovať (0)