Foto: Hasičský a záchranný zbor

Tragický požiar si vyžiadal dva životy.

Krízový štáb mesta Liptovský Mikuláš vyhlásil v piatok pre tragický požiar v osade Hlboké mimoriadnu situáciu. Štáb tiež prijal opatrenia na pomoc pre rodičov a preživších členov rodiny z vyhoreného príbytku. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková

“Mesto poskytne rodine náhradné ubytovanie v nocľahárni v Hlbokom, stravu prostredníctvom Slovenského Červeného kríža a oblečenie,” doplnila hovorkyňa.

V osade Hlboké v Liptovskom Mikuláši došlo v piatok k požiaru jednoduchej stavby. Zahynuli pri ňom dve deti, ďalšiu maloletú osobu previezli zdravotní záchranári do nemocnice. Požiar likvidovali hasiči z Liptovského Mikuláša, Ružomberka aj Liptovského Hrádku.

Žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová uviedla, že na miesto boli vyslané všetky dostupné policajné hliadky. Rovnako aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Podotkla, že v súčasnosti vykonávajú všetky potrebné prvotné procesné úkony s cieľom zdokumentovania skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. “Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať k predmetnej udalosti žiadne bližšie informácie až do skončenia vyšetrovania,” skonštatovala.

0
Uložiť článok
Komentovať