Foto: unsplash

V tejto destinácii myslia naozaj na všetko.

Možno ste si na dovolenke aj vy chceli užiť romantický východ slnka. Nie vždy je ale také ľahké vyhrabať sa z postele, ako ste si večer predtým predstavovali. Táto destinácia ale myslí naozaj na všetko.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dokonalé načasovanie aktivít

Ako informuje CNN, Soneva sa pridáva k rezortom na Maldivách, ktoré žijú vlastným časom. To znamená, že majú hodiny posunuté o hodiny vpred oproti bežnému času v danom pásme. Čas v danom rezorte má následne aj špecifické pomenovanie, v tomto prípade napríklad Soneva Jani Time. „Keďže slnko vychádza o 7:00 a zapadá o 19:15, naši hostia si môžu vychutnať dokonale načasované denné svetlo na skorý ranný beh alebo večerné športy a uniknúť tak najväčším horúčavám počas dňa,“ hovorí Charles Morris, generálny riaditeľ Soneva Jani.

Foto: unsplash

Okolo 19:45 si tiež môžu návštevníci užiť dokonalý západ slnka. Na tieto tzv. zlaté hodiny sa v rezorte taktiež často plánujú špeciálne aktivity. Rezort Westin Maldives Miriandhoo napríklad organizuje jogu a beh pri východe slnka. Hotel Ritz-Carlton Maldives podáva večeru v bare pri bazéne s vystúpením maldivských bubeníkov pri západe slnka, zatiaľ čo hotel St. Regis ponúka svojim hosťom o 18:45 fľašu šampanského.

Všetko pre pohodlie dovolenkujúcich

Pre nejedného návštevníka je dodatočná zmena času trochu šokom a mnohí si musia dávať pozor, aby sa včas dostali napríklad na letisko. Niektoré hotely ale mysleli aj na toto a špeciálne vyčlenení komorníci pomáhajú cestujúcim zvládnuť aj tento aspekt dovolenky.

Foto: unsplash

Aby toho nebolo málo, nie každé letovisko na Maldivách sa riadi ostrovným časom. Patrí sem napríklad rezort Kurumba. V priebehu rokov sa množstvo rezortov vo viacerých destináciách začalo riadiť vlastným časom, na Maldivách sa ale s touto zaujímavosťou stretnete asi najčastejšie. Nie je to len o poskytovaní luxusného ubytovania a služieb, ale aj o vytváraní prostredia, v ktorom je samotný čas prispôsobený pohodliu a preferenciám návštevníkov, myslia si vedúci rezortov.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články