Branislav Blaško / / News
V nedeľu 27. marca v noci posunieme ručičky hodiniek o hodinu dopredu, a teda z 2:00 na 3:00 a prejdeme opäť na stredoeurópsky letný čas (SELČ). ...

V nedeľu 27. marca v noci posunieme ručičky hodiniek o hodinu dopredu, a teda z 2:00 na 3:00 a prejdeme opäť na stredoeurópsky letný čas (SELČ). 

Znamená to, že si v nedeľu v noci posunieme ručičky hodiniek o hodinu dopredu, a teda z 2:00 na 3:00. Čas sa následne opäť zmení zo stredoeurópskeho letného času na stredoeurópsky (SEČ) 30. októbra, keď si hodinky posunieme o hodinu späť z 3:00 na 2:00.

slnecno
iMeteo.sk

Podľa prvotných predpovedí zo začiatku tohto týždňa to vyzeralo na prevažne slnečnú Veľkú noc. Plány však skrížil rozpadajúci sa oklúzny front, ktorý aktuálne postupuje cez našu oblasť a prináša veľkú oblačnosť s dažďom. Na horách sa vyskytujú zrážky snehové. Po zamračenej sobote nás však čaká pekná Veľkonočná nedeľa.

Do našej oblasti sa totiž nasunie výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý sa postará o to, že nedeľa bude na našom území v znamení polojasnej až polooblačnej oblohy s dennými teplotami od +9 do +15°C.

Šibať budeme pod oblakmi

Na Veľkonočný pondelok však už pribudne a oblačnosť, čo bude súvisieť so zasahujúcou oblasťou nižšieho tlaku. Šibať tak budeme pod polooblačnou až oblačnou oblohou s možnými zrážkami. Teploty však nebudú nízke a na súčasnú ročnú dobu budú ideálne od +9 do +15°C.

V utorok ochladenie a potom citeľné oteplenie

Počas utorka bude počasie na našom území ovplyvňovať zasahujúci studený front, ktorý na mnohé miesta nášho územia prinesie dážď a teploty spadnú na +7 až +13°C.

Na záver mesiaca k nám však príde príjemná zmena. Počasie ovplyvní tlaková výš, ktorá sa bude rozkladať nad juhovýchodnou Európou a do našej oblasti bude z Afriky pumpovať teplý vzduch.

Teploty už vo štvrtok, teda v posledný marcový deň vystúpia na +12 až +16°C, no na juhu môže byť až do +19°C.

1. apríl by mal byť veľmi teplý a teploty by sa mali šplhať tesne nad +20°C. Najoptimistickejšie vyhliadky naznačujú, že teploty sa môžu dostať v najteplejších regiónoch Slovenska až k +25°C.

zdroj: SITA, iMeteo.sk

0
Komentovať (0)