Foto: Ministerstvo zahraničných vecí SR

Video zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky.

Započuť slovenskú ľudovú pesničku za hranicami našej krajine sa nepodarí často. A keď zaznie z ďalekého afrického kontinentu, je to o to výnimočnejšia udalosť. Za takéto prevedenie ľudovej piesne Tancuj, tancuj, vykrúcaj by sa deti z Kene nemuseli hanbiť ani na folklórnom festivale na Slovensku.

Na svojej facebookovej stránke zverejnilo včera Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky radosť prinášajúce video. Vidieť na ňom môžete deti z kenskej školy St. Philip Neri Primary School, ktoré spievajú známu slovenskú ľudovú pieseň. Stalo sa tak pri príležitosti návštevy prvej dámy Kene Margaret Kenyatta nemocnice Mater Misericordiae v hlavnom meste Nairobi. Prvá dáma Kene sa tu stretla s lekármi a sestrami československej misie podporovanej humanitárnym projektom SlovakAid.

Podobné video ste možno videli už v novembri. Vtedy kenské deti zaspievali na ambasáde Slovenskej republiky v Nairobi pri príležitosti 100. výročia prvej Československej republiky ako slovenskú, tak aj českú hymnu. Video sa stalo hitom internetu a ako aj vtedy, tak aj aktuálne video vo väčšine Slovákov dozaista vyvolá veľmi príjemné pocity a radostné úsmevy.

Príbehy
0
Komentovať (0)