Foto: Bello - Jaroslav Beliš (Facebook/so súhlasom)

V lese nad Dúbravkou sa objavil podivný úkaz.

Koncom októbra sa v lese nad bratislavskou mestskou časťou Dúbravka objavili podivné útvary. V pravidelných radoch sa medzi stromami nachádzalo množstvo okrúhlych útvarov bez snehovej pokrývky. Okolitá krajina bola pritom po prvom tohtoročnom snehu zafarbená do biela. Na sociálnej sieti sa objavili fotografie a záhadu si nevedel dlho nikto vysvetliť. 

Po zverejnení fotografií podivných útvarov v lese nad Dúbravkou ľudia na sociálnej sieti diskutovali o ich možnom pôvode. V komentároch sa objavili racionálne, mierne šialené, no aj vtipné teórie. Diskutovalo sa o výtvore lesníkov a plánovanej výsadbe stromov,  diele mimozemšťanov, autistických krtkoch ale aj o pozostatkoch po pátraní rigoróznej práce predsedu parlamentu Andreja Danka. Všetky teórie však boli nesprávne.

Foto: Bello – Jaroslav Beliš (Facebook/so súhlasom)

S priznaním nakoniec prišiel Jaroslav Beliš. Pre Bratislavské noviny potvrdil, že podivné útvary sú jeho vlastnoručným dielom. Jaroslav Beliš je výtvarník vystupujúci pod pseudonymom Bello a dielo v zasneženej krajine bolo umeleckou inštaláciou tzv. Land Artu, ktoré je pre okolitú prírodu celkom neškodné. Bello svoje dielo vytvoril asi za 5 hodín koncom októbra a ako sám potvrdil, za pár dní bolo po miernom oteplení prírodou „zničené“. Našťastie sa zachovali aspoň fotografie jeho inštalácie.

Foto: Bello – Jaroslav Beliš (Facebook/so súhlasom)
Príbehy
0
Komentovať (0)