Foto: Reddit

Mapa bola prednedávnom publikovaná na reddite.

A napriek tomu, že je to téma skutočne kontroverzná, je skutočne zaujímavá. Incest je chápaný takmer všade na svete, ako zločin. Vedeli ste však, že sú krajiny, v ktorých je tento čin absolútne legálny, pokiaľ s jeho vykonaním súhlasia obe strany? Je to tak a aby toho nebolo málo je veľká pravdepodobnosť, že ste ich už navštívili.

V Spojenom kráľovstve by ste však pochopenie hľadali márne. Pokiaľ by tu mal človek sex so svojim rodičom, starým rodičom, dieťaťom, vnúčaťom, súrodencom, nevlastným súrodencom, strýkom, tetou, synovcom či neterou je to ilegálne. Keďže hovoríme o inceste, je to úplne pochopiteľné a v západnej kultúry by k ničomu podobnému dochádzať nemalo.

Legality of Consensual Sex between Siblings in Europe [OC] [2000 x 1392] from MapPorn

Jednotlivé farby značia to, ako pristupuje jednotlivé európske krajiny k incestu. Tmavo-zelená – Incest je legálny, Zelená – Legálny pre súrodencov a maloletých rovnakého pohlavia, Svetlo-zelená – Legálny pre súrodencov rovnakého pohlavia, Žltá – Legálny pre maloletých, Oranžová – Legálny ak nevyvolá verejné pobúrenie, Červená – Nelegálny, Biela – Žiadne informácie.

Čo je však zaujímavé je fakt, že vo Francúzsku či v Španielsku je tento akt legálny. V Taliansku je to tak v prípade, že nespôsobíte verejné pobúrenie. Inými slovami to môžete robiť, ale dajte si pozor, aby vás nikto nevidel. Je to pritiahnuté za vlasy, no popkukltúra nás už dávno naučila, že Taliani môžu všetko. Mapa okrem toho uvádza, že v Českej republike jej tvorcovia nezískali dostupné informácie. Avšak v českej republike je incest, rovnako ako na Slovensku, nelegálny.

Pozri aj: Od 10 centov až po 95 eur. Aj za takéto sumy ste si mohli v Anglicku kúpiť v aukcii niekoho manželku

indy100.com

Najnovšie články