Foto: Tri Studničky (TMR)

Hotel Tri Studničky sa mení na zariadenie s označením "adult friendly".

Cestovný ruch je dynamickým odvetvím, ktoré sa vyvíja spolu s celou spoločnosťou. Kým v minulosti sa hoteliéri a poskytovatelia služieb zameriavali na rodiny s deťmi, nový trend je presne opačný. Na Slovensko preniká pomaly, postupne a na jeho veľký boom si budeme musieť ešte počkať. Najnovšie sa k nemu pridáva Jasná, kde sa jeden zo známych hotelov mení na model „adult-friendly“. 

Ako píše týždenník Trend všetko to začalo na prelome tisícročí v Karibiku. Postupne sa ale myšlienka rozšírila do USA, ale aj do Európy. V susednom Rakúsku otvorili hotel pre dospelých už v roku 2005. Myšlienka je jednoduchá. Ak existujú hotely, ktoré ponúkajú výhody pre rodiny s deťmi, prečo by nemali existovať aj také, ktoré ponúknu ničím nerušený relax práve dospelým?

Deti bez výhod

Vo svete sa tak rozšírili dve rôzne formy hotelov. Prvou z nich sú „adult only“, alebo aj „no child“ hotely, kde je vek návštevníkov limitovaný a deti sa tu teda nemôžu vôbec ubytovať. Druhou, miernejšou a nediskriminačnou sú „adult friendly“ ubytovacie zariadenia, kde deti síce ubytované byť môžu, no nemajú žiadne výhody. Žiadne nižšie ceny, žiadne polovičné porcie, žiadne detské kútiky, ihriská a aktivity pre najmenších návštevníkov. Namiesto toho sa hotel s označením „adult friendly“ zameriava na dospelých.

Foto: Tri Studničky (TMR)

Jasná pre dospelých

Na Slovensku donedávna existoval jediný „adult friendly“ hotel a to Hotel Lesná Wellness and Spa v Starej Lesnej. Najnovším prírastkom a vôbec prvým v Nízkych Tatrách je známy hotel Tri Studničky v Demänovskej doline. Ten sa z „bežného hotela“ mení na adult friendly ubytovacie zariadenie po 16 rokoch pôsobenia. „K prechodu na koncept Adult Friendly nás inšpirovali práve pribúdajúce podnety zo strany hostí vyhľadávajúcich skutočný relax a pohodu. Rozhodli sme sa im vyjsť v ústrety a ponúknuť im komfortnejšie vyžitie v hoteli,“ povedala Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky.

Foto: Tri Studničky (TMR)

Tlačová správa TMR hovorí, že kapacita hotela, a tiež dispozičné riešenie priestorov aktuálne nedovoľuje v dostatočnej miere poskytovať služby tak, aby v hoteli vedeli uspokojiť potreby hostí všetkých vekových kategórií. „Chýbajú priestory pre detského klienta ako detský kútik, ihrisko, animácie a podobne. Prechodom na hotel zameraný na dospelú klientelu budeme vedieť garantovať pokojnejšie prostredie v interiéroch a exteriéroch hotela, na ktoré je štýlová oáza ticha a zelene v lone nádhernej prírody Demänovskej doliny ako stvorená,“ hovorí Chovanová.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )