Foto ilustračné : presskit/ Camp Adventure

Nový špirálovitý chodník korunami stromov v Dánsku je otvorený.

Dánske architektonické štúdio EFFEKT vytvorilo jedinečný chodník korunami stromov neďaleko hlavného mesta Kodaň. Iba hodinu autom južne od neho sa nachádza les Gisselfeld Klosters Skove, v ktorom v sobotu otvorili krásnu špirálovitú vyhliadku, ktorá je citlivo prepojená s lesom. 

Zaujímavosť z Dánska

Vyhliadka sa týči vo výške 45 metrov. Na ňu sa môžete dostať dvomi chodníkmi. Vysoká trasa prechádza najstaršou časťou lesa, pričom nízka trasa sa nachádza v mladších oblastiach.

Foto: presskit/ Camp Adventure

Jej veľkým prínosom pre prírodu bolo tiež to, že vôbec nezasahuje do ekosystému. Práve naopak. Projekt chcel zachovať jedinečnosť starého lesa a ničenia okolia.

Foto: presskit/ Camp Adventure

Samotná rozhľadňa má špirálovitý tvar čo vytvára dobrú stabilitu a zároveň aj krásny efekt. Vyhliadka je samozrejme bezbariérová, takže sa tam poľahky dostanú aj ľudia na vozíku, či rodičia s kočíkom.

Foto: presskit/ Camp Adventure

Samozrejme, ak by ste sa tam vydali, tak môžete prejsť celou oblasťou Gisselfeld Klosters Skove a budete prechádzať okolo jazier, potokov či mokradí a svoj výlet zakončite práve na tomto chodníku korunami stromov.

Foto: presskit/ Camp Adventure

Cena za vyhliadku je 125 dánskych korún (približne 20 eur) no dá sa kúpiť aj kombinovaný lístok, kde niečo ušetríte. Ak sa v najbližšej dobe chystáte do Dánska, túto atrakciu vám určite vrelo odporúčame.

travelandleisure.com
0
Uložiť článok
Komentovať