Foto: Parkour Meeting

Lukáš Mužla / / News
V Banskej Bystrici sa chystá skvelá akcia, o ktorú by ste rozhodne nemali prísť.

Už o pár dní vypukne pod Urpínom podujatie, aké na Slovensku nemá obdobu. Chceli by ste si umenie pohybu vyskúšať tiež? Máte jedinečnú príležitosť!

Ak máte radi pohyb a chcete urobiť niečo pre svoje telo, máme pre vás tip. Vo štvrtok štartuje v Banskej Bystrici už siedmy ročník medzinárodného stretnutia parkouristov. Na akcii Parkour Meeting Banská Bystrica 2017, na Zimnom štadióne – Hale B, sa budete mať na čo pozerať, ale umenie pohybu si môžete na vlastnej koži vyskúšať aj vy.

Foto: Parkour Meeting

Štvordňové podujatie je primárne určené účastníkom, ktorí do nášho mesta prídu zo Slovenska, Česka aj Rakúska. Spoločne si vymenia skúsenosti a zažijú dni plné pohybu v nesúťažnom duchu. Špeciálnym ťahákom tradičnej letnej akcie je tento rok Pam Forster, svetoznáma a veľmi talentovaná parkouristka z Rakúska.

Foto: Parkour Meeting
Foto: Parkour Meeting

Počas celej akcie budú môcť návštevníci sledovať tréning a napohľad krkolomné, no nacvičené, kúsky parkouristov. Vo štvrtok o 18:00 prebehne oficiálne otvorenie akcie a v piatok a v sobotu sa bude pokračovať tréningom. Oba dni prebehnú v parku pod Pamätníkom SNP spoločné rozcvičky od 9:00, do ktorých sa budete môcť zapojiť aj vy. Poobede sa bude pokračovať workshopmi pre účastníkov, pričom sa v piatok o 18:00 a v sobotu o 14:00 budú konať aj workshopy základov parkouru pre verejnosť.

Foto: Parkour Meeting

Okrem toho budú návštevníci vítaní aj na novinke tohto ročníka. Je ňou udeľovanie ocenení Parkour Spirit dobrovoľníkom z radov parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú druhým a šíria hodnoty parkouru ako „buď silný, aby si bol užitočný“, či „nezanechaj stopu“. Konať sa bude v piatok o 20:00 na zimnom štadióne.

Link na Facebook udalosť Parkour Meeting Banská Bystrica nájdete na tomto odkaze.

TS Parkour Meeting
0
Komentovať (0)