Na Slovensko sa po takmer trojročnej prestávke vráti kapela Me And My Drummer, ktorú už Bratislava pozná z dvoch vypredaných vystúpení v rokoch 2012...

Na Slovensko sa po takmer trojročnej prestávke vráti kapela Me And My Drummer, ktorú už Bratislava pozná z dvoch vypredaných vystúpení v rokoch 2012 a 2013. Speváčka a klávesistka Charlotte Brandi a jej bubeník Matz Pröllochs prídu predstaviť nový album Love Is a Fridge, ktorý vychádza vo februári. Koncert sa uskutoční 18. marca v Nu Spirit Clube. Ďalším menom, ktoré ohlásila agentúra Ore Pole je The Avener, ktorého prirovnávajú k Mobymu, St Germain a Aviciimu, produkuje skladby svetoznámych mien ako Sting či Myléne Farmer, a začiatkom tohto roka sa mu podaril historický prelom, keď jeho zásluhou prenikol deephouseový track na prvé miesta hitparád v ôsmich európskych krajinách. Francúzsky producent a DJ The Avener vystúpi premiérovo na Slovensku 7. mája 2016 v bratislavskom klube MMC. Prvá stovka najlacnejších lístkov na obidva koncerty je už k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Hudba berlínskych Me And My Drummer býva často prirovnávaná k tvorbe Florence And The Machine či London Grammar. Už ich debutový album The Hawk, The Beak, The Prey z roku 2012 si vyslúžil oslavné recenzie v magazínoch New Musical Express či Rolling Stone, ktorého recenzentovi hudba Charlotte a Matza pripomína súbory ako Lamb či Portishead.

[youtube XZv2-Fge5gc 720 410]

Z debutového albumu pochádza aj skladba You´re A Runner, ktorá sa stala veľkým hitom na nezávislých rádiách vrátane slovenského Rádia FM.

Po vypredaní prvej stovky 12-eurových lístkov stúpne cena na 15 eur a tá zostane až do konca predpredaja. Agentúra Ore Pole priniesla v minulých rokoch do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Parov Stelar Band, Morcheeba, Tom Odell či Bonobo.

mamd

The Avener

Vlastným menom Tristan Casara, pochádza z francúzskeho Nice a predtým, ako prerazil na tanečnej scéne vlastnou tvorbou, pôsobil ako pruducent. Rád sampluje skladby zabudnutých interpretov zo 70. a 80. rokov, čo je počuť aj na jeho debutovom albume The Wanderings of the Avener z roku 2015.

Z tohto albumu pochádza aj Avenerov zatiaľ najväčší hit Fade Out Lines, ktorý je prerábkou skladby od Phoebe Killdeer & The Short Straws. Do „tanečného rúcha“ odel Avener na albume aj skladby interpretov ako Kadebostany, Ane Brun či Mazzy Star.

[youtube hqwU7nv3hTM 720 410]

„Jazz a soul sa stretáva s electrom v prirodzenej harmónii a v tak hustej atmosfére, že by sa dala krájať nožom,“ píšu o ňom britské médiá. „Rád búram hranice medzi hudobnými žánrami a dekádami, ako aj medzi hudbou, ktorú počúvame a hudbou, na ktorú tancujeme,“ hovorí o svojej tvorbe sám Avener.

The Avener - HD-03

Po vypredaní prvej stovky 17-eurových lístkov sa dostane do predaja 200 lístkov po 20 eur, zvyšok predpredaja brude prebiehať v cene 23 eur.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy