TASR - Martin Baumann

Otvorenie Bratislavských Vianoc bude možné sledovať prostredníctvom online livestreamu.

Kvôli pandémii koronavírusu nebudú tento rok vo viacerých mestách vianočné trhy. Výnimkou nie je ani Bratislava, kde bolo avizované ich zrušenie. Rovnako nebude ani silvestrovský ohňostroj.

Oslavy Silvestera v hlavnom meste bude tento rok bez ohňostroja, informuje hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. “Aj keď nevieme, aké budú platiť odporúčania a opatrenia počas silvestrovskej noci, uvedomujeme si, že riziko prenosu vírusu pri počte ľudí, ktorí zvyknú do centra mesta na Silvestra chodiť, by bolo za každých okolností veľmi veľké,” uviedla hovorkyňa a dodala, že preto novoročný ohňostroj tento rok v Bratislave nebude.

1.január 2020 Foto: TASR – Martin Baumann

“Uskromniť sa a odrieknuť si niečo, sa v tomto roku stalo súčasťou našich životov. Sledovať preto tisíce eur, ktoré skončia vo vzduchu, nepovažujeme za správne aj vzhľadom na mestský rozpočet, ktorý sme museli výrazne zredukovať,” doplnila.

Otvorenie Bratislavských Vianoc môžu obyvatelia sledovať prostredníctvom online livestreamu na viacerých miestach v uliciach mesta, ktorými ich prevedie primátor Matúš Vallo v prvú adventnú nedeľu 29. novembra. “Prezradí aj podrobnosti o vianočnom programe, ktorý sme pre ľudí pripravili v nasledujúce dni, či už v online formáte, ale aj na rozličných miestach Bratislavy, a ktorý bude aspoň sčasti náhradou tradičných vianočných trhov,” doplnila hovorkyňa a dodala, že mesto v uliciach pripravuje viaceré svetelné inštalácie, ktoré rozžiaria Bratislavu počas sviatočného obdobia.

“Pri Primaciálnom paláci to bude napríklad inštalácia Snowman, pri Lekárni Salvator dielo Dojčiaca či Christmas Bubbles v blízkosti Mirbachovho paláca,” uzavrela.

Vianočné trhy nebudú

Hlavné mesto tento rok napokon vianočné trhy obyvateľom neprinesie. Ako však pre Interez.sk uviedla hovorkyňa mesta Katarína Rajčanová, vianočnú atmosféru chcú Bratislavčanom priniesť aspoň prostredníctvom nejakých menších podujatí v online priestore či novou výzdobou v centre mesta, ktorá bude niesť aj viac tradičných prvkov. Viac o tom, v ktorých mestách sa stánky otvoria sa dočítate v našom aktuálnom článku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )