Ilustračná foto: TASR

Vo veľmi vážnom stave bojuje o život.

V areáli jedného z prešovských gymnázií horel zaživa muž. Na Mudroňovu ulicu k nemu v dopoludňajších hodinách ihneď smerovali hasiči, aj záchranári, informujú TV Noviny.

Hlásenie o požiari osoby sa k hasičom dostalo v stredu o 9:30 h. „Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili miesto pristátia vrtuľníka VZZS, ktorá si následne zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti,“ uviedla Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Bol plne pri vedomí

Muž síce utrpel popáleniny, no žil a bol plne pri vedomí. Záchranári ho uviedli do umelého spánku a po zabezpečení základných životných funkcií bol v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii vrtuľníkom transportovaný na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach.

Bojujú o jeho život

Z Nemocnice Agel Košice-Šaca informovali, že muž bol privezený vo veľmi vážnom, život ohrozujúcom stave. „Popáleniny má približne na 80 percentách tela, lekári zo všetkých síl bojujú o jeho život. V tejto chvíli je predčasné vyjadriť sa k akejkoľvek prognóze,“ povedala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.

Hasiči vylúčili, že by išlo o študenta gymnázia. Má ísť o muža vo veku 20 až 25 rokov. Príčiny a okolnosti udalosti momentálne riešia, predbežne však vylúčili cudzie zavinenie.

Najnovšie články