Foto: Unsplash

Zostávajú nám posledné prázdninové dni. Spolu s koncom prázdnin skončí na našom území aj teplé počasie. V septembri príde zmena.

Na konci augusta nám končia hneď niekoľko periód. Obdobie dovoleniek, obdobie prázdnin a aj obdobie meteorologického leta. To trvá od 1. júna do 31. augusta a počnúc 1. septembrom datujeme začiatok meteorologickej jesene.

Vyzerá to tak, že spolu so začiatkom meteorologickej jesene príde aj jesennejší charakter počasia. Tropickým horúčavám odzvoní.

Aktuálne počasie v našej oblasti ovplyvňuje tlaková výš, ktorá sa rozkladá nad západným Ruskom a po jej zadnej strane prúdi do našej oblasti teplejší a vlhkejší vzduch, ktorý prináša vysoké teploty a popoludňajšie búrky.

Zmena počasia však príde už budúci týždeň, kedy sa situácia zmení a začne sa ochladzovať. Do našej oblasti prenikne chladnejší vzduch a okrem toho budeme pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku, ktorá prinesie zrážky.

imeteo.sk

Zmenu by mal priniesť studený front, ktorý môže trópy ukončiť búrkami. Postúpiť by mal okolo 3. až 4. septembra a následne maximálne teploty poklesnú a maximálne hodnoty nevystúpia nad +25 °C.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )