Foto: MovieStillsDB

Po Neviditeľnom prichádza Dracula.

Zdá sa, že po nedávnom úspechu hororovej snímky Neviditeľný (The Invisible Man), ktorá sa premieta(la) aj v našich kinách, sa milovníci strašidelných filmov dočkaju aj ďalšej novej verzie ikony klasických hororov. Štúdio Blumhouse Productions chystá vlastnú adaptáciu kultového Draculu.

O novej adaptácii jedného z najslávnejších hororov všetkých čias informoval portál The Hollywood Reporter. Na režisérsku stoličku v prípade tohto projektu zasadne Karyn Kusama, ktorá má s hororovým žánrom pomerne pestré skúsenosti – stála za réžiou hororovej komédie Pozor, hryzie! (Jennifer’s Body) či za epizódami nového seriálu Outsider (The Outsider) z dielne HBO.

Vznikne hororové univerzum plné monštier?

Projekt Dracula je aktuálne v štádiu písania scenára, takže nie je známe, kedy sa s jeho produkciou začne naplno. V budúcnosti by sme sa ale vďaka úspechu Neviditeľného mohli dočkať aj ďalších remakov známych klasických hororov z dielne Universal Pictures, ktoré vznikli v zlatej ére Hollywoodu. Plánované vlastné univerzum monštier sa však nevytvorí, teda aspoň nie zatiaľ. Nedávno v kinách uvedená novinka Neviditeľný sa teší z veľkých tržieb aj pozitívnych reakcií divákov, mohla by byť preto smerodajná aj pre budúce remaky klasických hororov z 20. a 30. rokov minulého storočia, ktoré sa budú vyrábať.

Záber z filmu Dracula z roku 1931. Foto: MovieStillsDB

Vyrobiť nového filmovú Draculu je jednoduché najmä vďaka tomu, že tento príbeh je kvôli vypršaniu autorských práv na pôvodné dielo verejne prístupné. Vychádzať teda bude skôr s literárnej predlohy, ako z tej filmovej.

Podľa informácií portálu THR by sa nový Dracula mal odohrávať v modernom svete, zatiaľ však nie je jasné, kto by si v ňom mohol zahrať ústrednú postavu.

Naprieč históriou kinematografie sa príbeh najznámejšieho spomedzi upírov sfilmoval desiatky krát. Zatiaľ poslednou adaptáciou bol seriál z dielne BBC a streamovacej služby Netflix, ktorý sa nakrúcal aj na Slovensku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )