Pixabay

Pohľad na dnešnú nočnú oblohu okrem splnu ozvláštni aj planéta Jupiter.

Dnešnú nočnú oblohu rozžiari ružový Mesiac. Ten na oblohe môžete vidieť vždy počas prvého splnu po jarnej rovnodennosti. Ak ste sa ale práve začali s partnerom dohadovať na tom, že si urobíte pri jeho pozorovaní romantický večer, tak vás musíme uviesť na pravú mieru. Pomenovanie ružový Mesiac, aj keď znie veľmi romanticky, predstavuje práve prvý jarný spln po rovnodennosti a so sfarbením Mesiaca nemá nič spoločné. 

Aj keď sa nemôžeme tešiť na lososové odtiene Mesiaca, pomenovanie ružový Mesiac je odvodený od rastliny Flox, ktorý práve v tomto období kvitne. Flox sa vyznačuje práve ružovou farbou. Pomenovanie ružový Mesiac vzniklo u severoamerických Indiánov, ktorým sa toto obdobie spájalo práve s touto ružovou rastlinou symbolizujúcou v ich kultúre príchod jari.

Pixabay

Aprílový spln a oslavy v tomto dátume majú tradíciu v mnohých náboženstvách. V kresťanstve je to samozrejme Veľká Noc, Židia slávia Pesach – Sviatok nekvasených chlebov, ktorý pripomína exodus Židov z egyptského otroctva pod vedením Mojžiša. V hinduizme zase oslavujú veriaci narodenie opičieho boha Hanumana.

Dnešný spln tak symbolizuje novú kapitolu života. Ak chcete spraviť zásadné životné rozhodnutia, teraz je na to ideálne obdobie. Pohľad na dnešnú nočnú oblohu okrem splnu ozvláštni aj Jupiter, ktorý bude dobre viditeľný.

Pozri aj: K Zemi sa blíži mohutný asteroid, ktorého prelet je označený ako potenciálne nebezpečný. Budeme ho môcť pozorovať

interez.sk (mmm), metro.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)