foto: Flickr CC, Unsplash

Ročne sa leteckou dopravou prepravia milióny pasažierov. Avšak o týchto trikoch vie len málokto z nich...

Cesta lietadlom môže byť poriadne otravná. Na letisku musíme stráviť nejednu hodinu, a priznajme si, nie je to vždy príjemná záležitosť. Tieto tipy a triky však môžu zjednodušiť cestovanie aj vám. 

Nasledujúce rady využijú predovšetkým tí, pre ktorých je cestovanie nevyhnutnou rutinou, avšak aj občasný cestovateľ z nich môže vyťažiť maximum. Možno inšpirujú aj vás.

Máte panický strach z lietania? Zoberte si so sebou domáceho miláčika

pixabay.com

Tento tip sa dá samozrejme využiť len v prípade, že váš domáci miláčik nenarástol do astronomických rozmerov. Ak máte z lietania priam panický strach, lekár vám môže dať potvrdenie, ktoré akceptuje väčšina leteckých spoločností. S ním dostanete ľahko na palubu svoje milované zvieratko.

Miniatúrne balenie kozmetiky

Ak letíte len s príručnou batožinou, musíte poriadne šetriť priestorom. Preto si obľúbenú kozmetiku prelejte do malých fľaštičiek. Vyhnete sa tak kupovaniu predražených minibalení produktov.

Cestujte v noci

pixabay.com

Ak si kúpite letenku na nočný let, môžete nielen že ušetriť, ale možno sa vám pošťastí sedieť v poloprázdnom lietadle. Okrem toho aj na letisku bude vládnuť relatívny pokoj. Málo ľudí, (takmer) nikde žiadne deti. Pokoj a pohoda. Čo viac si môžete priať?

Potrebujete asistenta? Nebojte sa o neho požiadať

Ak ste vy, alebo váš blízki zdravotne znevýhodnení, nebojte sa požiadať o asistenta. Túto službu ponúka napríklad stránka murgencyairportassistance, avšak na internete nájdete aj viac takýchto spoločností. Môže to uľahčiť cestovanie nejednému cestujúcemu.

Zvoľte si let, pri ktorom budete prestupovať

Je to lepšie, ako počas jedného letu cestovať niekoľko hodín cez pol zemegule. Okrem toho mnohé spoločnosti ponúkajú izby zadarmo v hoteloch. To by bola škoda nevyužiť.

Vždy sa niečo deje

pixabay.com

Letisko nemusí byť len nudným miestom čakania. Pýtajte sa, hľadajte niečo nezvyčajné. V Mníchove majú napríklad vlastný pivovar, čo zaručene zaujme nejedného cestujúceho.

Za jedlo nemusíte vyhodiť celý svoj majetok

Skúste sa zahrať na detektíva. Sledujte zamestnancov. Tí sa nestravujú v predražených reštauráciách, ale majú svoje miesto. Oplatí sa ich nasledovať. Môžete sa tam najesť za pár eur.

WiFi zadarmo

pixabay.com

Bez wifi pripojenia si dnes nevieme predstaviť svoj život. Aj na letisku je ich zopár. V zóne “duty-Free,” osobitných relaxačných miestnostiach, do ktorých ani nemusíte vôjsť. Relax a odych je tu totiž za poplatok. To však neznamená, že by ste tam nechytili wifi pripojenie. Samozrejme, žiaden online film si nepozriete, ale na pozeranie pošty to určite bude stačiť.

Všetko sa dá vyriešiť

Zabudli ste si nabíjačku alebo slúchadlá? Aj na to máme riešenie. Obráťte sa na “straty a nálezy.” Určite budú mať jeden nepotrebný kus.

Lietadlo nie je módna prehliadka

Na prvom mieste by malo byť vaše pohodlie. Preto sa oblečte tak, aby ste nemuseli celú cestu myslieť na to, že vás tlačí opasok. Nezabudnite si so sebou zobrať aj šatku. Na palube je pustená klíma, ktorá vás ofúka zo všetkých strán.

Vyberte si to správne sedadlo

Ak sa bojíte turbulencií, sadnite si radšej dozadu. Tam to “natriasa” o niečo menej. Ak sa chcete vyhnúť rodinkám s deťmi, taktiež si zvoľte radšej zadné sedadlá. Ak si však za výber sedadla nepriplatíte, to, kde sa ocitnete, ostane v rukách náhody.

Keď prví budú poslední

Batožinu si zaneste na check-in ako poslední. Má to svoju výhodu. Po pristáti si ju budete môcť vyzdvihnúť medzi prvými.

Fantázii sa medze nekladú

pixabay.com

Ak máte veľa batožiny a bojíte sa, že prekročíte stanovený limit, skúste improvizovať. Oblečte si viac vrstiev oblečenia, dajte si na hlavu čiapku, prípadne “šupnite” pár kúskov oblečenia kamarátovi. V každej situácii sa dá nájsť riešenie.

Občas stojí za to si priplatiť

Ak si potrpíte na pohodlie a musíte na letisku stráviť pár hodín navyše, skúste si priplatiť za luxus. Miesto v relaxačnej zóne vás bude stáť približne 30 – 50 eur, no niekedy to môže stáť za to.

Pozor na vodu

pixabay.com

Do lietadla si v žiadnom prípade nemôžete vziať dvojlitrovku Coca-Coly. Dbajte na to, aby ste nepresiahli stanovený limit spoločností. Väčšinu si môžete zobrať len pár deci vody.

“Bezpečnostné” opatrenia

Vadí vám hluk? Nezabudnite si pribaliť štuple do uší. Taktiež malý vankúš príde vhod. A aby vám nezaľahlo v ušiach, je dobré mať po ruke balík žuvačiek.

Želáme vám šťastnú cestu!

Pozri aj: Považuje vás okolie za lenivca? Táto spoločnosť hľadá profesionálneho povaľača, ktorého celodenná úloha je nerobiť absolútne nič

brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať