Sena View

Naše zdravie aj duševnú pohodu významne ovplyvňuje spánok. Dostatok kvalitného spánku nám pomáha k duševnému a fyzickému zdraviu, zlepšuje nám kvalitu života, našu koncentráciu...

Naše zdravie aj duševnú pohodu významne ovplyvňuje spánok. Dostatok kvalitného spánku nám pomáha k duševnému a fyzickému zdraviu, zlepšuje nám kvalitu života, našu koncentráciu a omladzuje telo. Ak však spávate zle, výsledkom môže byť niekoľko vecí, ako zlé stravovacie návyky, úzkosť, nedostatok minerálov v našom tele, nedostatok energie, depresia, či dokonca rôzne choroby a vysoký krvný tlak.

Príroda má však na všetky problémy svoj vlastný liek, takže farmaceutické výrobky môžeme úplne vynechať, keďže nám síce vedia pomôcť, ale vo väčšine prípadov narobia viac škody ako osohu. Banán a škorica dokážu vyriešiť všetky problémy so zlým spánkom a majú mnoho ďalších priaznivých účinkov pre naše telo.

 

Banány sú bohatým zdrojom draslíka a horčíku, čo sú hlavné minerály vedúce k zlepšeniu kvality spánku. Tieto minerály pomáhajú zároveň uvoľniť svaly a cievy. Škorica zas obsahuje esenciálne oleje, ktoré pomáhajú nášmu telu lepšie tráviť a zlepšujú krvný obeh.

Čo teda na tento recept budeme potrebovať?

Jeden banán
Štipku škorice
Jeden liter vody

Postup:

Do vriacej vody nakrájame banán, necháme ho v nej prevariť po dobu desiatich minút a potom túto zmes precedíme do hrnčeka. Tento čaj dochutíme štipkou škorice. Ak budete užívať čaj hodinu pred spaním, účinky sa dostavia po niekoľkých dňoch a v niektorých prípadoch dokonca ihneď.

Aké triky používate pri nespavosti vy?

Uložiť článok

Najnovšie články