Michal Blaško / / Kultúra
Britský The Cinematic Orchestra v októbri vydali nový album a v rámci turné sa zastaví aj na Slovensku. Vystúpi 18. novembra v bratislavskej Starej...

Britský The Cinematic Orchestra v októbri vydali nový album a v rámci turné sa zastaví aj na Slovensku. Vystúpi 18. novembra v bratislavskej Starej tržnici pod značkou Orange Music Live. Spoločný projekt Aliancie Stará Tržnica a Orange Slovensko sľubuje aj ďalšie pravidelné koncerty slovenských a zahraničných populárnych interpretov  pripravené v spolupráci s etablovanými miestnymi promotérmi.

Po intenzívnom období strávenom v nahrávacom štúdiu a následnom obrovskom úspechu vypredaného koncertu v londýnskom Roundhouse sa The Cinematic Orchestra vracajú na pódiá na európskom jesennom turné, ktoré obsahuje až 22 zastávok. Navštívia s ním 12 krajín a predstavia svoju novú veľkolepú show pozostávajúcou z nových skladieb i časom preverených klasík.

the cinematic orchestra (3)

Ústrednou postavou The Cinematic Orchestra je skladateľ a producent Jason Swinscoe a v kapele si so sebou privedie dlhoročného spolupracovníka, saxofonistu Toma Chanta, spevákov Heidi Vogel a Larryho Browna, excelentného bubeníka Luka Flowersa, ktorých doplnia noví členovia z USA a Veľkej Británie. Podľa Swinscoa nový album ponúkne kombináciu elektroniky s klasickou hudbou v podaní džezových hudobníkov s niekoľkými spevákmi. Práve táto kombinácia žánrov spolu s “filmovými” atmosférami je poznávacím znamením The Cinematic Orchestra.

Kapela patrí medzi hlavné hviezdy renomovaného vydavateľstva Ninja Tune. V roku 1999 debutovala nahrávkou Motion, ku ktorej pridala ďalšie dva albumy Every Day (2002) a Ma Fleur (2007). Zviditeľnil ju najmä kongeniálny soundtrack k nemému filmu Dzigu Vertova Muž s kinoaparátom, ktorý v roku 2003 vyšiel aj na DVD. Po koncertnom zázname z londýnskej Royal Albert Hall a soundtracku k prírodopisnému dokumentu The Crimson Wing sa už dlho netrpezlivo čakalo na ich štúdiovú novinku.

[youtube QB0ordd2nOI 720 410]

Ako špeciálny hosť večera v Bratislave s The Cinematic Orchestra vystúpi aj Dorian Concept Solo, ktorým je rodený viedenčan, samouk multi-inštrumentalista a producent Oliver Thomas Johnson. Spoločne na jednom pódiu už vystupovali v roku 2010 a to priamo v londýnskom Royal Albert Hall počas 20 teho výročia ich domovského vydavateľstva Ninja Tune.

Lístky na The Cinematic Orchestra sú stále v predpredaji a dajú sa zakúpiť online za 25 €.Komentovať (0)