Michal Blaško / / Kultúra
Pre všetkých fanúšikov dobre reggae a dub-ovej huby prináša nové dubové duo z Maďarska Tuff Steppas svoj debutový album. Ako už z názvu cítiť,...

Pre všetkých fanúšikov dobre reggae a dub-ovej huby prináša nové dubové duo z Maďarska Tuff Steppas svoj debutový album. Ako už z názvu cítiť, 6 Million Ways of Dub obsahuje obrovské spektrum všetkého čo reggae a dub-ový žáner ponúka cez cez roots reggae, steppas, digital dub či rub-a-dub. Pred pár týždňami poslali aj video ochutnávku z albumu, pieseň „Dubstylin“, ktorú natáčal priamo v štúdiu a zároveň aj otvára celý počin. S ašpiráciou priniesť dub a reggae hudbe nový zvuk, dali dokopy 11 trakov s interpretmi z celého sveta, najmä z Jamajky a Maďarska.

Na albume je najviac počuť obľúbeného maďarského speváka Gregory G Ras-a, z kapely Riddim Colony, ktorému patria 4 piesne. Steppas štýl od seba nechal počuť vo “Wicked Man Intention” spolu s jamajčanom The Gideon, digital roots zasa so Smoke v “Love Marihuana”. Ďalšie “Polarity” a “Mighty Dread” dopĺňajú skvelé piesne ako “Judgement Morning” od Mesidon Hart, “Bush Herb” od Babystep alebo “Life Inna Di Slum” od londýnčana Mowty Mahlika aka Dark Angel. Nenechaj si ani ujsť “Natty Dread Love”, v ktorej sa stretne krásny hlas Micah Shemaiah-a s Fanni, ktorej je v závere albumu venovaná aj dub verzia.

tuff steppas

Uvedomelá hudba producentov Don Miguel-a a Csimpifon-a má svoj základ v jamajskej dubovej a digitálnej hudbe. Kombinovaním starého s novým vzniká unikátny a masívny zvuk, pri používaním old-schoolových techník a analógových inštumentov spolu s moderným poňatím tvorby. Album vychádza pod slovenským labelom Batelier Records. “Got to stay focus, feel the polarity, got to choose counscious, stay away from vanity!”

Tuff Steppas sa tento rok premiérovo na Slovensku predstavia na Uprising Reggae Festivale 26-27.8.

[youtube tBUh_1R9gYw 720 410]

0
Komentovať (0)