Foto: Instagram.com (@sidorovaanastasiya)

Michaela Galambošová / / Série
Trápila ju alopécia, chorobné vypadávanie vlasov. Stala sa však z nej skutočná Rapunzel.

Počuli ste už o alopécii? O autoimunitnom ochorení, ktoré spôsobuje chorobné vypadávanie vlasov? Muži sa s ňou stretávajú pomerne často, no žiadnemu dievčaťu v puberte na sebavedomí nepridá. Aj dnes už 23-ročnej Ruske Anastasii Sidorovej to určite spôsobilo nemalú traumu. Trápila ju totiž plešatosť.

Napriek tomu sa za touto ryšavkou obzrie takmer každý, kto ide okolo. Niet sa čomu čudovať. Jej bohatá ryšavá hriva je ako vystrihnutá z rozprávky o nádhernej Locike. Poriadny paradox, však? Z dievčaťa, ktoré sa trápilo kvôli nadmernému vypadávaniu vlasov, je dnes tvár propagujúca značku Pantene.

Anastasii diagnostikovali androgénetický typ alopécie v tínedžerskom veku, teda prejavil sa u nej presne ten typ plešatosti, ktorý trápi najmä mužov. S plešinou bojuje až päťdesiat percent mužov po päťdesiatke, no nevyhne sa ani ženám. Tie sa s ňou však stretávajú až po 65 roku života. V mladosti je však toto ochorenie raritou.

Pri pohľade na krásnu Rusku asi málokomu napadne, že ju v puberte trápila plešatosť

Z jej dych vyrážajúcich fotografií je však zrejmé, že sa jej podarilo z tohto ochorenia vyliečiť. Ako osemnásťročná začala navštevovať trichológa, ktorý jej nielenže pomohol s rastom vlasov, ale zároveň jej pomohol nadobudnúť stratenú dôveru. Veď vlasy sú koruna krásy. Anastasiya je toho živým príkladom.

Vlasy jej siahajú až do polovice stehien

Táto mladá ruská modelka sa chce tiež stať trichologičkou. A má viacero dôvodov na túto profesiu. Bude dokolane chápať svojich pacientov a je zároveň názorným príkladom toho, že liečba naozaj funguje. Ak máte podobný problém, môžete na jej Instagramovom účte sledovať  Anastasiyne tipy a triky na to, ako si udržať bohatú hrivu. Okrem iného odporúča nežehliť si vlasy, pred použitím fénu ich nechať čo najviac vysušiť a aplikovať keratínovú masku po každom umytí. Pri jej dĺžke vlasov jej musí minúť naozajstné kvantá.

Aj takto vyzerá slovanská krása

Na svojej stránke propaguje rôzne produkty, ktoré majú za úlohu podporiť rast vlasov. Tak to vyzerá, že naozaj fungujú a nejde len o reklamný ťah. Za jednu kúru však táto kráska zaplatí v prepočte viac ako 60 €.


Príbeh tejto sympatickej Rusky z Petrohradu je ďalším skvelým príkladom toho, že všetko v našom živote môžeme využiť v náš prospech. Niekedy stačí len iba zmeniť uhol pohľadu. Aj tá najväčšia prekážka môže byť pre nás perfektnou výzvou, ktorú máme možnosť prekonať.

Pozri aj: Will Smith šiel na rande s robotom Sophiou, kde sa ju snažil zbaliť. Dopadlo to však horšie, ako čakal

independent.co.uk
0
Komentovať (0)