Foto: Facebook (Trollpikken)

brooklynskyfrajer / / Série
Vyčíňanie vandalov nepozná hraníc. Najnovšie zničili nórsku skalu, ktorá bola obľúbeným cieľom turistov. Našli sa však aj takí, ktorí zabojovali za pýchu svojho regiónu.

Symbol nórskej obce Eigersund nesie názov Trollpikken, čo sa dá voľne preložiť ako Trollov penis. Ide o skalu, ktorá výrazne trčí zo zoskupenia ďalších balvanov do výšky 12 metrov. Svojim nezvyčajným tvarom pripomína penis v stave erekcie a vzhľadom k jej lokalite dostala tento výstižný názov. Nedávno bola cielene zničená neznámymi páchateľmi, no na opravu sa dlho nečakalo.

Geplaatst door Trollpikken op woensdag 14 juni 2017

Geplaatst door Trollpikken op zaterdag 24 juni 2017

Dobrovoľníci z tejto oblasti vyzbierali 226 000 nórskych korún, čo predstavuje takmer 24 000 eur. Ich cieľ bol jasný. Túžili, aby táto významná geologická štruktúra opäť stála na svojom pôvodnom mieste. Trollov penis bol Eigersundský orientačný bod, ktorý sa prehliadnuť jednoducho nedal a bol hlavným dôvodom tamojšieho turizmu. Ale to len do bodu kým skupina turistov nezistila, že Trollov penis smutne leží rozkúskovaný v okolitom prostredí. To v akom stave boli kusy tejto skaly, jasne naznačovalo, že jeho zrútenie bola práca vandalov.

Geplaatst door Trollpikken op zaterdag 24 juni 2017

Beklager å måtte meddele til alle dere som har vært på Trollpikken før onsdag ettermiddag, og dermed ikke har skrevet i…

Geplaatst door Trollpikken op donderdag 22 juni 2017

Miestna polícia už odštartovala vyšetrovanie za zistením pôvodcov tohto činu. Zatiaľ čo oficiálne orgány sa sústredia na dolapenie páchateľa, miestni obyvatelia sa rozhodli odštartovať kampaň, aby mohli Trollov penis opraviť. Niekoľko konštrukčných firiem súhlasilo s pomocou pri znovuvztýčení skalnatej štruktúry prostredníctvom oceľovej výstuhy. „Vandalizmus akceptovať nebudeme, našu skalu postavíme znovu. Opätovná erekcia je v pláne.“ Tak znie správa, ktorú šíri táto kampaň. Doteraz vyzbieraných zmienených 24 000 eur bolo použitých na opravu a navyše na tomto mieste má vzniknúť aj nové parkovisko, ktoré turistom uľahčí prístup.

Pozri aj: Vedci našli odpoveď na to, koľkokrát do mesiaca by mali mať muži ejakuláciu. Toto číslo by nemali podceňovať, inak si koledujú o vážne problémy

telegraph.co.uk, en.wikipedia.org
0
Komentovať (0)