Foto: Tumblr, Pixabay

/ 337 / Ľuboš Belko
Rakovina prostaty je veľkým strašiakom. Častá a pravidelná ejakulácia však mužom môže pomôcť odvrátiť toto nepríjemné ochorenie.

Ako je táto téma pre mužov tabuizovaná, tak je pre nich aj dôležitá. No to si uvedomuje len málokto, predísť nepríjemnostiam spojeným s prostatou sa však dá príjemnejšie, než by ste očakávali. Žľaza, ktorá produkuje ejakulát, je určite dôležitá pre muža v akomkoľvek veku. Avšak tí, ktorým sa podarilo zavŕšiť päťdesiatku, sú v ešte väčšom ohrození.

Zväčšená prostata môže spôsobiť, že močenie sa stane veľmi pravidelným a bolestivým. Ďalším veľmi podstatným faktom je, že rakovina prostaty je v súčasnosti tretím najčastejším ochorením tohto typu medzi slovenskými mužmi. Ako sa tomu teda dá predísť? Tradičná prevencia ako správne stravovanie, cvičenie a pravidelné kontroly sú najefektívnejšou cestou ako si udržať prostatu zdravú. Avšak nová metóda, ktorú objavili výskumníci z Harvardovej univerzity, je omnoho príjemnejšia.

Pixabay

V časopise European Urology bol publikovaný článok, ktorý zastáva názor, že častá a pravidelná sexuálna aktivita môže znížiť riziko rakoviny prostaty. Štúdia sledovala sexuálne návyky 32-tisíc mužov a výskumníkom sa podarilo zhodnotiť, že jedinci s častejšou ejakuláciou majú omnoho menšiu pravdepodobnosť, že ich zasiahne nádor v oblasti prostaty. Autor štúdie podal vyhlásenie: „Podarilo sa nám zistiť, že vyššia frekvencia ejakulácie v porovnaní s nižšou počas dospelosti má za následok omnoho menší výskyt rakoviny prostaty. Táto štúdia poskytuje najpresvedčivejší dôkaz o významnosti ejakulácie pri prevencii proti rakovine.“

Otázka teda znie, koľkokrát do mesiaca by mal muž ejakulovať? Podľa štatistiky vytvorenej autormi štúdie je odpoveďou 21. To je číslo, ktoré by vás malo ochrániť pred týmito nepríjemnosťami. „Dvadsaťjeden a viac ejakulácií počas mesiaca vás môže ochrániť pred rakovinou prostaty.“ Povedali výskumníci pre podcast Ultimate Health. „Štúdia tvrdí, že muži, ktorí tento počet dodržujú, majú o 33% nižšiu pravdepodobnosť risku rakoviny prostaty, než tí, ktorí toto číslo nespĺňajú.“ Samotný dôvod, prečo táto metóda funguje, zatiaľ nie je celkom jasný, avšak špekulácie tvrdia, že ejakulácia dopomáha tiež k vyplaveniu toxínov z tela.

penis

Samozrejme, nie je to len pravidelná sexuálna aktivita, ktorá by mala prostatu zachrániť. Experti vravia, že obezita, tabak, tučné jedlá a dedičnosť sú tiež faktormi, ktoré výrazne ovplyvňujú vznik tejto choroby. Preto sa týchto zlozvykov treba bez dlhšieho premýšľania zbaviť. Dr. James Balch verí, že správna diéta taktiež môže byť veľmi priaznivá vec pri tejto prevencii.

„Pokiaľ chce muž zostať mimo operačnej sály a vyhnúť sa rakovine prostaty, musí sa veľkým oblúkom vyhnúť tučným jedlám a okolitým toxínom. Dôležité je nastaviť si nutričný program, ktorý zahŕňa všetky faktory pomáhajúce zamedziť rakovine prostaty,“ hovorí Dr. Balch. Pokiaľ sex a zdravá diéta stále nie sú dosť, je tu mnoho ďalších aspektov. Vyhýbanie sa fajčeniu, pravidelná konzumácia paradajok, organickej kávy, rastlinných tukov a cvičenia vám taktiež výrazne pomôžu.

Pozri aj: Pozrieť si všetky videá by trvalo 173 rokov. Pornhub oslavuje 10 rokov a zverejňuje štatistiky toho, čo sa mu podarilo dosiahnuť za prvú dekádu

indy100.com


Komentovať (0)