Foto: Instagram.com

Telo matky vyzerá úplne inak, než sa nám snažia natlačiť do hlavy mainstreamové médiá. Je to jednoducho zákon prírody.

„Ja keď som porodila, okamžite som sa zmestila do riflí,“ presne to sa dozvedela jedna moja známa po návrate z pôrodnice. Všetko ju bolelo, zotavovala sa po cisárskom reze a samozrejme na nejaké „brušáky“ nemala ani pomyslenie. Dosť sa jej to dotklo, ale ako to už býva, svokre sa neoplatí papuľovať. Aj vy však máte pocit, že v dnešnej dobe má žena brucho nechať v pôrodnici a čo najskôr cvičiť a diétovať? Najlepšie už na pôrodnej sále. Preto aj my tlieskame instagramovej modelke Kristen Sullivan, ktorá sa neváhala odfotiť tri týždne po pôrode. A nie, na fotkách nevyzerá ako Photoshopom upravená celebrita. A chvalabohu za to!

Čerstvé mamičky majú dosť problémov sami so sebou, s kokteilom hormónov, bolestí a súžitia s novým človiečikom. S negatívnou kritikou na popôrodnú postavu sa však stretáva čoraz viac žien. „Bola som v obchode, malý mal len 10 dní. Zastavila ma nejaká staršia pani a pýtala sa ma, či už som porodila. Vravím, že áno, syn má 10 dní. Skúmavo sa na mňa pozrela a dodala: Lebo bruško ti ešte ostalo.“ Určite nám dáte za pravdu, že to je to, čo naozaj nepotrebuje počuť žiadna žena. Už len z biologického hľadiska je šestonedelie obdobím, kedy sa postupne začína zavinovať maternica a telo sa pomaly, ale isto, začína vracať do normálu. Nie je to však žiadna súťaž o tom, kto bude čím skôr modelkou. V našom tele existujú nejaké zákonitosti, ktoré by sme nemali ignorovať.

Kristen Sullivan 4 dni zbierala odvahu na to, aby uverejnila fotografiu, na ktorej nemá dokonalú postavu. Ako vidno, aj jej tehotenské bruško sa líši od dokonalých brušiek tehotných modeliek. Kristen je však žena, ktorá je nám oveľa bližšia. Trápili ju strie, ovisnuté bruško aj diastáza priamych brušných svalov, ktorá sa vyskytuje často pri pôrode. Pozrite sa na fotografiu, ktorá hovorí za všetko!

It took me 4 days to decide whether or not to share this. But recently there have been moms reaching out to me based on some things I've shared, so here goes. The left pic is 3 days before I delivered Gavin (my 2nd child), the right pic is 3 weeks postpartum. I'm sharing this to show moms that sometimes it doesn't matter if you're thin, ate right and exercised during pregnancy, sometimes your body grows in such a way that simply doesn't allow you to "bounce back" in friggen 3 weeks. I feel like all I've been seeing is new moms sharing their amazing postpartum bods, 11 days after birth, 2 weeks after birth, etc. And while that's wonderful for them, for many others, KNOW that it's not realistic! While I won't be totally sure till 6 weeks, I have a strong feeling that I've got #diastasisrecti (separation of the abs), in which case I'm determined to get the PT I need to heal. I've also been wearing a postpartum corset for extra support. But in the meantime, I'm giving my body a chance to breathe. Did you SEE how far my belly stretched?! There is no race to bounce back moms. We'll get there!! #postpartum

A post shared by Kristen Sullivan (@krisrosulli) on

Fotografia naľavo je 3 dni pred pôrodom Gavina, ktorý je jej druhým dieťaťom. Fotografia napravo vznikla tri týždne po pôrode. „Uverejnila som tento príspevok preto, aby som upozornila na to, že niekedy nezáleží na tom, či ste štíhla, zdravo sa stravujete a cvičíte počas tehotenstva. Niekedy vaše telo narastie do takých rozmerov, že sa jednoducho nemôžete vtesnať do predchádzajúcej forme už po troch týždňoch,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie. Ľudia jej fandia, lajkujú jej príspevok a niektoré sa dokonca odvážili zdieľať podobné fotografie.

A tak to má byť. Lebo žena je žena. A svoje ženské telo, ktoré jej umožnilo priviesť na svet nový život, by mala rešpektovať a milovať. Pevne veríme, že Kristen dodá sebavedomie mnohým maminám! Veď materstvo nie sú žiadne preteky, ale dar!

Pozri aj: Tehotná žena chce za každú cenu zaujať. Ak nedostane 4-tisíc retweetov, pôjde na potrat

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)