Foto: TASR - Roman Hanc

Rodinná tragédia v Michalovciach prináša stále množstvo otázok a vyšetrovanie pokračuje.

V utorok podvečer Slovensko zasiahla mimoriadne tragická udalosť. V jednom z bytov na miestnom sídlisku našli štyri osoby bez známok života. Ukázalo sa, že nájdené telá patrili manželom a dvom deťom, pričom príčinou smrti malo byť zastrelenie. TV Noviny ale prichádzajú so správou, ktorá hovorí, že tragédia sa mohla stať inak, ako sa hovorilo. 

TV Noviny píšu, že otec rodiny nemusel vraždiť iba zbraňou, ktorú legálne vlastnil, ako sa predpokladalo. Podľa informácií TV JOJ svoju manželku a deti nezastrelil. Dodáva, že na tele nemali žiadne vonkajšie zranenia a expertíza má odhaliť, či smrť spôsobilo udusenie alebo otrava.

Spomínajú sa aj zvláštne okolnosti a všetko naznačuje, že už cez víkend sa za stenami bytu niečo stalo. Priatelia sa už nedokázali s rodinou spojiť a deti chýbali v škole, na čo zareagovali učitelia.

Polícia zatiaľ nechce prezradiť detaily o príčine smrti ostatných členov rodiny. Otec rodiny mal dokonca zanechať list pre políciu. Jeho obsah sa na verejnosť nedostal, uvádzajú TV Noviny. TV JOJ dodáva, že napísal viacero listov na rozlúčku.

Začal sa šíriť hoax, ktorý vyvolal vlnu strachu v uliciach

Polícia upozornila na svojom Facebooku, že sa dezinformácie nevyhli ani rodinnej tragédii v Michalovciach.

„Podľa niektorých vyjadrení bola za smrť štyroch ľudí zodpovedná rovnaká osoba ako tá, ktorá o život na Nový rok pripravila mladú Michalovčanku. Ničím nepodložené spájanie dvoch tragických udalostí vyvolalo vlnu paniky a strachu v uliciach mesta,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová. Opäť zdôraznila, že v prípade úmrtia štyroch osôb ide s najväčšou pravdepodobnosťou o rodinnú tragédiu.

Podľa Ivanovej môžu k zvyšovaniu bezpečnosti nielen v uliciach prispieť aj samotní občania. „Nebuďte ľahostajní k dianiu okolo seba, nezatvárajte oči pred neprávosťou. V prípade akéhokoľvek podozrenia, že za dverami susedného bytu môže dochádzať k domácemu násiliu, nezhodám, počujete volanie o pomoc, namiesto ľahostajného nepovšimnutia kontaktujte PZ,“ apeluje s tým, že vždy je lepšie situáciu preveriť a nič nezistiť, ako prísť, keď už je neskoro. Pripomenula tiež, že policajti sú v uliciach 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

Na políciu sa možno kedykoľvek obrátiť na telefónnom čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek útvare PZ. Kontaktovať ju možno aj prostredníctvom súkromnej správy na oficiálnej stránke na Facebooku Polícia Slovenskej republiky. „Upozorňujeme však, že facebooková stránka polície nenahrádza tiesňovú linku a nie je monitorovaná nonstop,“ zdôraznila.

Najnovšie články