Lukáš Mužla / / Now U Know
Život bez internetového vyhľadávača Google si dnes asi len ťažko predstaviť. Používa ho takmer úplne každý z nás od detí až po starých ľudí, ktorí...

Život bez internetového vyhľadávača Google si dnes asi len ťažko predstaviť. Používa ho takmer úplne každý z nás od detí až po starých ľudí, ktorí divoko brázdia internetom. Spoločnosť bola založená v roku 1998 a dnes je Google najpoužívanejším intenetovým vyhľadávačom na svete. Ľudia „gúglia“ naozaj všetko a často sú to veľmi podivné veci. Zaujíma vás, čo hľadali na Google v roku 2015 najviac Slováci? A na aké najdivnejšie otázky hľadali pomocou Google ľudia z celého sveta odpovede v 21.storočí? Budete skutočne zaskočení. Viac ich však vyhľadávať už nemusíte, pretože vám na ne prinesieme aj odpovede.

Som tehotná? (90 500 vyhľadávaní mesačne)

Na túto ťažkú životnú otázku vám však google len tak jednoducho nedopovie. Odporúčania, ktoré by ste našli, sú aby ste si zakúpili tehotenský test alebo navštívili svojho lekára. Aké jednoduché…

mother-top.com
mother-top.com

Ako sa dostanem domov? (49 500 vyhľadávaní mesačne)

Zjavne má mnoho ľudí problém dostať sa z určitého miesta späť do svojich domovov. Zlý orientačný zmysel Google počas 21.storočia vyriešil jednoducho a priniesol rozšírenie o Google maps.

Sú mimozemšťania skutoční? (49 500 vyhľadávaní mesačne)

Človek vysiela signály do Vesmíru už viac ako 80 rokov, no dodnes neprišla žiadna odpoveď, ktorá by bola oficiálne potvrdená. Je logické, že ľudí príbehy o mimozemšťanoch zaujímajú a sú fascinovaní myšlienkou na to, že niekde veľmi ďaleko žije druh podobný tomu nášmu. Podľa slov odborníkov je tomu s veľkou pravdepodobnosťou skutočne tak. Vo Vesmíre totiž údajne existuje až 210 inteligentných civilizácií, ktoré sa však zatiaľ s nami nespojili. Alebo o tom len nevieme…

conspiracyclub.co
conspiracyclub.co

Spaľuje prdenie kalórie? (49 500 vyhľadávaní mesačne)

Táto podivuhodná otázka zaujíma v priemere rovnaký počet ľudí ako existencia mimozemského života. Aj keď na internete kolujú fámy, že to tak skutočne, je žiadny vedec sa do potvrdenia tejto teórie zatiaľ nepustil.

Prečo majú muži bradavky? (22 500 vyhdľadávaní mesačne)

Táto životná dilema zaujíma pomerne veľké množstvo svetovej populácie. Odpoveď tkvie v našom embryonálnom vývoji. Bradavky sa u všetkých cicavcov vyvíjajú už v prvých štádiách embryonálneho vývoja. Pohlavie človeka sa však „zvolí“ až v štvrtom týždni tehotenstva, a teda práve preto má každý človek na svojej hrudi bradavky.

huffingtonpost.co.uk
huffingtonpost.co.uk

Majú tučniaky kolená? (18 100 vyhľadávaní mesačne)

Pri pohľade na chodiacich tučniakov máte asi aj vy pocit, akoby v nohách mali jedinú kosť. Ich knísavý pohyb z boka na bok vytvára predstavu, akoby vôbec nemali kolená. Pravdou je však, že tučniaky majú vo svojich nohách až 4 kosti, vrátane kolenného kĺbu. Ten pri chôdzi nevyužívajú, využívajú ho však pri plávaní vo vode.

Potia sa prasatá? (8100 vyhľadávaní mesačne)

Ľudia často hovoria, že sa potia ako prasa. V skutočnosti však prasatá nemajú ani zďaleka toľko potných žliaz ako my a potia sa oveľa menej. Namiesto toho sa ochladzujú kúpaním v bahne.

kids.nationalgeographic.com
kids.nationalgeographic.com

Majú dážďovky oči? (2900 vyhľadávaní mesačne)

Nie, dážďovky sa na vás nepozerajú. Nepozerajú sa ani pred seba keď sa pretĺkajú pôdou. Namiesto toho majú zväzok fotoreceptorov, ktorými sú schopné vnímať svetlo, podľa ktorého sa dokážu v tme orientovať.

Čo sa stane keď budem piť krv? (880 vyhľadávaní mesačne)

Na svete je zjavne pomerne dosť upírov, ktorých zaujíma, čo sa vlastne stane, keď budú piť ľudskú krv. V malých množstvách je pitie krvi absolútne neškodné. Keby ste ju však pili pravidelne a vo väčších množstvách, ohrozujete svoje zdravie. Krv môže byť vo veľkom množstve toxická a navyše obsahuje pomerne veľké množstvo železa, ktoré vám v tele vo zvýšených dávkach narobí nepekné problémy.

pinterest.com
pinterest.com

Okrem týchto otázok sa do zoznamu najdivnejších vecí, ktoré ľudia vyhľadávali pomocou Google v 21. storočí, dostali aj perličky ako „Vyzerá môj zadok na 40?“, „Je svet plochý?“, „Som psychopat?“ či „Môžem si vziať svojho bratranca?“.

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), iflscience.comKomentovať (0)