Foto: Reprofoto (Stranger Things)

Kto by nemal rád kvalitné televízne seriály? Tak ako máme radi klasiky, tak si radi pozrieme aj tie najnovšie. Ak hľadáte tip na nejaký seriál, nechajte sa inšpirovať našim zoznamom a určite neurobíte chybu.

Sme fanúšikovia nových televíznych seriálov. V mnohých ohľadoch nie sú o nič horšie ako staršie seriály, práve naopak, často majú chytľavý dej, strhujúce scény, premyslené zápletky, a tiež aj výborných hercov. Dnes sme pre vás zhromaždilivýber seroílov, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. V našom prehľade nenájdete seriály ako Hra o tróny, Fargo, alebo napríklad Sherlock. Tie sú známe a majú fanúšikov po celom svete. Seriály, ktoré vám dnes predstavíme síce nie sú až tak známe, no to im rozhodne neuberá na kvalite.

Westworld

Vitajte vo Westworlde, vo svete, ktorý uspokojí všetky vaše túžby. Seriál vznikol podľa rovnomenného filmu z roku 1973, ktorý natočil Michael Crichton. V seriáli môžete spozorovať prepojenia budúcnosti s minulosťou, kde sa vo futuristickom zábavnom parku plnia všetky túžby, či už ušľachtilé alebo zvrátené. Seriál z produkcie HBO je doplnený skvelou hudbou od Ramina Djawadia, ktorý tvorí hudbu aj pre populárny seriál Hra o tróny. A tento seriál rozhodne v hudbe ale aj v pútavosti deja za „trónmi“ nezaostáva.

Suits

Diváci tento seriál označujú za fenomenálny a majú pravdu. Spojenie brilantného právnika s inteligentným zločincom vytvára niečo, čo vás prinúti, aby ste si po dopozeraní jednej časti ihneď pustili ďalšiu.

The Young Pope

Nedajte sa odradiť názvom, seriál rozhodne nie je určený pre nábožensky založeného diváka. Rozpráva príbeh historicky prvého amerického pápeža, Pia XIII, ktorého stvárnil skvelý Jude Law. Elegantného a inteligentného mladého pápeža, ktorý má plné zuby vatikánskych pochlebovačov si obľúbite už od prvej časti a to aj vďaka skvelo nakrúteným scénam. Sme presvedčení, že ak tento 10 dielny seriál začnete pozerať, rozhodne budete chcieť vidieť všetky časti.

Stranger Things

Ak by ste spojili dohromady béčkové horrory z 80-tych rokov, dokumentárne filmy, sci-fi film v štýle E.T. mimozemšťan, filmy Stephena Kinga a k tomu pridali Winonu Ryder, vznikol by vám seriál Stranger Things. Tým sme vás nechceli odradiť, práve naopak. Hororový seriál o mestečku, kde sa stratil chlapec a jeho kamaráti sa ho rozhodnú hľadať na vlastnú päsť, vás od začiatku strhne do pútavého deja. Sled udalostí, ktoré sa v seriáli Stranger Things odohráva, mu dodáva originalitu, ktorá v niektorých súčasných seriáloch tak veľmi chýba.

The Pillars of the Earth

Historický seriál o anglickom stredoveku – o dobe, ktorá je rovnako ponurá ako je aj romantická. Táto adaptácia románu Kena Folletta je nádherný a jeden z najlepších historických seriálov v hlavnej úlohe s Eddiem Redmaynom.

Shameless

Komické scény a charizmatické postavy robia zo Shameless výborný seriál na odreagovanie. Príbehy súrodencov, ktorých opustili rodičia a životom sa pretĺkajú sami, vás rozhodne dostanú. Tento seriál vás presvedčí o tom, že rodinný život určite nie je nuda. Najmä keď rodinu tvoria odviazaní a ničím nespútaní hriešnici.

Peaky Blinders

Skľučujúca atmosféra, znepokojujúca hudba, nepredvídateľný dej, ostrý temperament a skvelé výkony Cilliana Murphyho a Toma Hardyho. Toto všetko má za následok, že Gangy z Birminghamu si našli po celom svete milióny fanúšikov.  Kto tvrdí, že zločinci nemôžu byť elegantní a štýloví? Seriál sa odohráva v 20. rokoch v Birminghame a zobrazuje život gangstrov Peaky Blinders, ktorí sa vyznačujú tým, že na svojich klobúkoch nosia žiletky. Seriál vám predstaví krutú, krvavú no bezpochyby aj veľmi pôsobivú kapitolu moderných britských dejín.

Black Mirror

Tento seriál prináša hlbší pohľad na moderné technológie okolo nás. Keď je váš mobil, počítač či televízor pre vás niečo ako droga, aké sú potom jej vedľajšie účinky? Čierne zrkadlo, ktoré prenesene parafrázuje obrazovku vášho tabletu, televízora či počítača, vás určite zaujme a dostane.

Narcos

Vzrušujúci dej seriálu spôsobí, že sa určite nebudete nudiť. Skvelá kamera, silné herecké obsadenie a príbeh slávneho drogového baróna Pabla Escobara, je zárukou kvalitného seriálu. Podľa názoru viacerých divákov je druhá séria dokonca lepšia ako prvá, čo u mnohých seriálov nebýva pravidlom.

Spartacus

Dynamický dej, efektné gladiátorské súboje a zvyklosti Rimanov. To všetko nájdete v tomto seriáli z prostredia Rímskej ríše, ktorá je prezentovaná v celej svojej kráse a skazenosti. Séria sa nazýva Spartakus: Krv a piesok, ak vás však dostatočne upúta, môžete sa tešiť aj na spin-off Bohovia arény, ktorý kvalitou rozhodne nezaostáva.

The Hollow Crown

Veľký obdiv skladáme tomu, kto prišiel s nápadom natočiť tento seriál. Adaptácie historických príbehov Williama Shakespeara doplnené výbornými hereckými výkonmi v podaní Toma Hiddlestona, Benedikta Cumberbatcha a Jeremyho Ironsa, dodávajú seriálu punc originality.

Will

Tento dramatický seriál zasadený do 16. storočia rozpráva o mladom Williamovi Shakespeareovi, ktorý dorazil do Londýna v roku 1589. Divadlo bolo v tom čase to isté, čo v 70. rokoch predstavovala éra rock ‚n rollu. Nepochopené, vášnivé a originálne. Will je mladý muž, ktorý má svoj sen a túži zmeniť svet svojimi slovami.

TVF Pitchers

Tento menej známy seriál z indickej produkcie pravdepodobne mnohí nepoznáte, no jeho hodnotenia, ktoré sú vyššie ako pri Priateľoch napovedajú, že seriál má veľký potenciál. Príbeh sa točí okolo rôznych komických situácií štyroch kamarátov, ktorí sa rozhodli spoločne podnikať. A ako to už býva, zažívajú mnohé vtipné no aj vážne situácie.

Over the Garden Wall

Animovaný mini-seriál o dobrodružstve dvoch bratov, ktorí prechádzajú temným lesom sa ukazuje ako prekvapivo elegantný, šikovný a mierne gotický animák. Každému filmovému labužníkovi odporúčame si tento seriál pozrieť a to aj preto, lebo celá séria vám zaberie toľko času, ako pozretie si jedného celovečerného filmu.

Horace and Pete

Skvelý seriál so Stevom Buscemim odohrávajúci sa v krčme kdesi v New Yorku. V seriáli nájdete veľa šteklivých vtipov, trochu filozofie, ale aj štipku pokrytectva.

Crashing

Tento seriál sleduje osud New Yorkského komika potom, čo ho žena vyhodí z domu a on si opäť nachádza cestu sám k sebe. Komediálnemu seriálu nechýbajú zaujímavo napísané postavy či inteligentný humor.

Ozark

V seriáli Ozark stvárnil hlavnú úlohu obľúbený Jason Bateman. Finančný poradca z Chicaga potajomky premiestni svoju rodinu do malého mesta v Missouri potom, čo začnú škrípať jeho obchody s drogovým kartelom. Napätý thriller je sprevádzaný skvelým soundtrackom a zaručujeme vám, že tento netypický výsledok si zamilujete.

Ascension

V tomto seriáli, ktorého dej sa odohráva v hlbokom vesmíre, spôsobí vražda mladej ženy 360 stupňový obrat životov všetkých ľudí, ktorí cestujú na vesmírnej lodi Ascension. Tá je na 100 rokov dlhej misii, ktorá má za úlohu osídliť nový svet. Na palube sa nachádza 600 ľudí rôznych náboženstiev, pohlaví aj pôvodu. Misia je práve v presnej polovici, čo značí, že z nej už niet návratu.

The Expanse

Dej tohto seriálu sa odohráva 200 rokov v budúcnosti a je považovaný za kvalitatívne rovný obľúbenému Game of Thrones, avšak je oblečený v sci-fi kabáte. V The Expanse sa ľudstvo podarilo kolonizovať slnečnú sústavu. Seriál je plný, násilia, no i zvodných scén a napätia, preto by ste mu určite mali dať šancu.

Emerald City

Spomínate si ešte na Čarodejníka z krajiny Oz? Populárna rozprávka z roku 1939, ktorá preslávila herečku Judy Garland, sa dočkala ďalšej adaptácie v roku 2013. Čarodejníka si tu zahral James Franco, no okrem neho sa tu však objavili aj Mila Kunis a Rachel Weisz. Vďaka televízii NBC a jej seriálu Emerald City, ktorý odštartoval len tento rok, máme opäť možnosť pozrieť sa do zázračnej krajiny Oz, avšak tentokrát v opäť o čosi modernejšom plášti

Viac tipov na dobré filmy a seriály nájdete tu.

csfd.cz, imdb.com
Príbehy
0
Komentovať (0)