Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Existuje mnoho príbehov o zasiahnutí človeka meteoritom. Na svete je však iba jeden vedecky dokázaný, odborníkmi preverený a teda jediný považovaný za pravdivý. A je to práve príbeh Ann Hodges, ktorá sa popoludní rozhodla zdriemnuť si a navždy sa tak zapísala do ľudských dejín.

Stalo sa to 30.novembra 1954 v malej dedinke v Alabame, neďaleko mesta Sylacauga. Popoludní sa Ann rozhodla, že si trošku zdriemne na pohovke. Po istom čase jej strechu bez varovania prerazil meteorit vo veľkosti grapefruitu, odrazil sa od veľkého dreveného rádia a zasiahol Ann priamo do boku. Akoby zázrakom sa jej však nič nestalo. Jediné, čo jej po tejto nehode ostalo, bola diera v streche a škaredá modrina.

Podľ odborníkov mala Ann obrovské šťastie, že sa jej nič vážne nestalo. „Šťastie“ mala aj kvôli tomu, že ju meteorit zasiahol. Podľa astronóma Michaela Arnoldsa je väčšia šanca, že človeka trafí blesk, zasiahne tornádo a hurikán súčasne ako, že ho trafí meteorit. Celý prípad z Alabamy však prešetrila NASA a potvrdila, že Ann Hodges bola skutočne zasiahnutá meteoritom, ktorý prenikol do atmosféry našej Zeme.

Začiatkom roku 2016 sa síce objavil ďalší príbeh, keď meteorit tentokrát človeka zabil. Muž, ktorý mal byť obeťou zásahu meteoritu, pochádzal z Indie. NASA však odmietla tento prípad potvrdiť a tak príbeh Ann ostáva stále jediným vedecky potvrdeným prípadom.

iflscience.com
iflscience.com
0
Komentovať (0)